zeeue

Je zjistitelné, když si uživatel těchto stránek založí další profil a posílá si palce za každou otázku a odpověď?

Mám dojem, že v kodexu je to definované jako podvod …a dokonce i možný důvod ke smazání daných profilů. Nechci nikoho obviňovat, ale narazila jsem na jednoho uživatele, který má palec snad za 99% své veškeré aktivity a když se podívám na to, kdo mu palce dává, je to pokaždé jeden a ten samý uživatel (jehož nick byl založen náhodou bezprostředně po prvním uživateli). Je to zjistitelné?
Doplňuji:
Podle IP adresy? To si asi dohledá jen admin, že?

Nejlepší odpověď
anonym

Jistě, podle IP adresy.

Další odpovědi
anonym

Jo holka, tady se dějí věci, které jsou mezi nebem a zemi. Je vidět, že si toho všímáte, ale vsadím se, že tato otázka, tedy ta Vaše, nebude mít dlouhého trvání. Tady a dodržovat kodex ? Neexistuje ! Kdyby ano, bylo by tu ráj na zemi!

www

Podle mne ne zcela.
Může zde být z jedné IP, další profil z jiné a nic se podle IP nepozná. Důležitější je v tom případě styl vyjadřování, reakce, názory ap. Dokázat nelze, tušit ano.
Názor

Drap

Někteří zde majíé dokonce několik falešných profilů. Nemusí ani odpovídat, ani dávat otázky a palce se jen sypou. Zjistit to může admin, ale ten to neřeší, aqlespoň u některých ne, takže se nic neděje.

terry

Zjistitelné to je, ale proč se tím zabývat?
Co z toho, že má body?

Funna

jasně…jak bylo řečeno, podle IP…ale i 20 počítačů klidně má navenek stejnou…ale proč to řešit…stejně tu mají někteří své klany, co jim palce dávájí, ať odpoví jakoukoliv blbost…takže nějaké IP adresy stejně nic neřeší…

anonym

Zjistitelné to je, protože každý má osobitý způsob projevu a je tedy lehce pochopitelné, kdo tu má další profil. Jsem tu rok a půl a nepochopila jsem dodnes, co to má za smysl zakládat si další a další profily. To už snad není závislost ale doslovná zvrhlost a patologická úchylka.
Pravidla více profilů sice netolerují, ale admin to neřeší. Takže se najdou tací, kteří relativní svobodomyslnosti zneužívají.
Admin ví, kdo se přihlašuje ze stejné IP adresy, ale někdy je problém s tím, že se třeba z jedné adresy přihlašuje více účastníků, někdy i pod stejným nickem.
Jsou tu i takové rarity, že někdo tu má své příspěvky hodnocené svým vlastním nickem. A to považuji za skutečný rébus.

Reezo

nikdy ale neprokážeš, že ta daná osoba si dávala palce sama sobě. Vždycky může říct něco na obranu. Takže to zjistitelné není a tudíž to není řešitelné. Pouze jde zjistit ip adresa. Klidně se na tom počítači může střídat více lidí.

anonym

Bodovat sebe samou (samotného) asi jen tak nelze. Z lastní zkušenosti vím, že jednou jsem se nacházela na návštěvě kousek od Č.Krumlova a chtěla „bodnout“ jednu uživatelku a nešlo mi to. Psala jsem adminovi, ale to není na řešení aktuálního problému…napsala jsem oné dámě, že nechápu proč mi nejde jí obodovat a ona mi napsala, že je v hotelu v Č. Krumlově a že pravděpodobně jsme momentálně pod jedním poskytovatel netu ačkoliv vzdálené fyzicky několik km a obvykle několk stovek km. Takže bodovat se asi není technicky možné.
A vůbec si myslím, že se toho zbytečně moc nadělá okolo toho bodování. Nelepší by bylo aby bodování bylo anonymní a pouze od určitého počtu anonymního hodnocení, je „přidělen“ bod. Tak je tomu na jiných poradnách.
Ovšem…stějně se i tam, jako tady hádají , takže nebuďme naivní, že symnpatie a antipatie mají jen na Odpovědích svoje místo.
Toto všechno prostě s lidmi dělá ta anonymita…
Na jedné poradně je anonymní chat a autorský (ovšem stejně pod nickem) a i to postačí k tomu, že na anonymní je „narváno“ a na autorské téměř mrtvo.
Co je nejdůležitější, je ta skutečnost, že všechny jiné (než Odpovědi) jsou MODEROVANÉ, takže tam nemůže dojít k žádnému porušení pravidel.

gagaga

Bohemi, lze to .. ja Vam to ted nazorne ukazala u teto otazky ..
prihlasila jsme se vedmou ( to jsem ja ) a adminkove to vedi .. a poprve jsem sama sebe obodovala gagagou . :)
sedim na jedne zidli, piji jedno kafe a muzu s ebodovat , jak dlouho budu chtit ..
ale nebudu ..
az dosahnu tady opet 500 bodu – to je muj limit , tak pak budu zase pod jinym nickem … vedmou .. ted ji zase necham " spat " .. do tech 500 . :)

  • iv-

anonym

ad gagaga: já mám prostě jen tu jednu zkušenost a to dopadlo tak, jak popisuju. A vzhledem k tomu, že mám jen jeden nick (a pod ním „úřaduji“ i na jiných serverech) a do zaměstnání nikam nedojíždím abych se mohla hlásit pod jinou IP adresou, tak s tím vzájemným bodováním několika nicků jednoho uživatele nemám zkušenosti. Určitě jsou někteří uživatelé, kteří jsou přihlášeni
v rámci jedné rodiny (nebo bydliště) a třeba se také vzájemně hodnotí, tak je možné, že to lze…nevím- neřeším. Myslím si, že všeobecně se ty body zbytečně stále dokola řeší, prestože nemají žádnou hodnotu a to ani tu „vypovídající“, protože ne vždy bodově bohatý uživatel má i nejhodnotnější (bezchybné) odpovědi nebo nejzajímavější otázky atd. Často je u chybné odpovědi bodů jako naváto, protože nick odpovídajícího patří k početně silné komunitě sympatizantů.
Někdy (často) se bavím, když si uvědomím, že většina uživatelů se dala na tuto poradnu proto, že mají (někdy oprávněný, někdy mylný) pocit, že mají tolik znalostí a zkušeností nebo zajímavých postřehů, že mohou „radit“ i druhým. A potom se tu všichni hádáme jako spratci. Kvůli bodům, uražené ješitnosti nebo nedostatku tolerance k jiným názorům.
Kdyby na této poradně fungoval moderátor, tak by spoustu hádek utnul hned v počátku. Také se tu stále opakují otázky kolem fungování, bodování, pravidel atd. až je to otravné.
Bývalo tu dříve víc veselo a jeden se i poučil 🙂
Ach jo, kdeže loňské časy jsou (a už tehdy se nadávalo na úpadek), řekla bych, že jsme ještě nedosáhli dna!

gagaga

:)
ja to zkusila az dnes poprve , ale vedela jsem , ze to musi jit , kdyz to delaji ostatni .. a jsem tu sama v jedne domacnosti a nikdo jiny se mi z meho nicku neprihlasuje .. ani nikdo v mem okoli nevi, ze sem chodim ..mozna kluci , ale asi ani nevi pod jakym nickem …
… a mate pravdu, ze nekdo boduje uplne blbosti … a to i nekdy , kdyz je jedna odpoved vycerpavajici , jedina spravna , a druha – druhe uplne " blbosti " .. :) , tak nekdo oboduje vsechny ty spatne, a tu jedinou spravnou ne . :)
tomu se tady rika : spravedlnost … a nebodovani podle nicku … :)
ja rikam : rovny rovneho a krivy kriveho si hleda .. :)
ja s Vami souhlasim skoro ve vsem .. i v tom, ze nekdo tady " radi " uplne na vsechno a uplne vsem …a jeste by chtel " prevychovavat " ..
ve dne v noci …
" ta " ma tedy " rozhled " , ze nestacim kolikrat zirat .. ale vetsinou to do reality skutecneho zivota mam hodne daleko …
mejte se .. zatim ahojte .. -iv-

gagaga

a tak to delaji ti, kteri zde ziskavaji body prave podvodnym zpusobem ..
namatkou jsem ted koukla na jednoho uzivatele , ktery je obodovan skoro u kazde jeho odpovedi falesnymi nicky …, kazdy nick matrebas jen 11 boduza prihlaseni , nebo 20 .. vetsinou anonymni ( protoze ty nicky slouzi jen na dobodovavani ) – nikdy nepolozil otazku, ani odpoved .. a to tak tady dela jeste jedna uzivatelka …a boduji sve priznivce .. kteri o tom nevi, nebo jeste hur : vedet nechteji .. o to je to pak smutnejsi .. :)
me to ale zase tak nevadi, jen odpovidam na to, na co se ostatni ptaji ..
jinak to beru tak, ze jako ja mam obcas na sve zahrade odpad a plevel, tak je takovy odpad a plevel i v nasi spolecnosti .. to ale nezmenim .. ale zahradu zmenim .. hned v nedeli se na ni chystam .. :)

  • iv-

anonym

gagaga: to s tím plevelem je přesně! Taky pěstujete (jako já) různé „podivnosti“?
Já jen takové, co nedají moc práce nebo ještě lépe rostou samy. Práce na zahradě mě moc nebaví. Raději chodím na houby…

gagaga

:) ja taky .. mam sama kroviska, co se " rozlejzaj " a neni pod nima videt trava .. ale obcas vycumi , kravka jedna ! :(
na houby chodim taky …snad bude letos taky hodne , jako vloni …
a vy u vas jich musite mit strasne … :(
beeee

anonym

Strašně hub není nikdy…mám hodně známých a
i v rodině se najdou takoví, co rádi konzumují, ale nechodí do lesa. A já taky uskladňuju
na mnoho způsobů. A jinak mi rostou hlavně různé užitečné stromy a trávu pod nimi stříkám a je klid. Letos poprvé se chystám vyrobit něco jedlého nebo pitného z moruší. 🙂

zeeue

to terry: Co z toho? Nevím… snad jen, že je to dost nespravedlivé vůči ostatním poctivcům??? Je to málo?

zeeue

to terry: Co z toho? Nevím… snad jen, že je to dost nespravedlivé vůči ostatním poctivcům??? Je to málo?

badisko

ad zeeue …kdyz clovek bude chtit tak si jednoduse zmeni adresu ..pokud to nahodou nevis tak tvuj PC nechava stopy uplne vsude ..treba

Ip adresa …Hostname …stat kde se nachazis ..jaky OS pouzivas ..jaky pouzivas prohlizec …informace o predchozi navstivene strance …od koho mas internet atd …pokud clovek chce muze mnoho techto veci zredukovat a byt pro ostatni uplne neviditelny …:D a na to by byl i admin kratky …:D
otazka je proc to ale delat …:D

gagaga

zeeue , ti co nejvic tady krici : chytte zlodeji , jsou nejvetsi zlodeji a podvodnici zde .. :)
nikdy by vam nepriznali, ze sami sebe dobodovavaji ( i ve tri v noci ) .. i taci tady jsou, kteri nevypnou odpovedi ani v noci, natoz ve dne .. to me ale nevadi, je to jejich zivotni napln, ne moje ..
admini to ale vidi , kdo to je , kdo sam sebe boduje ..
a to me osobne i staci , ze to vidi alespon " ti nahore "
ja s adminy komunikuji .., vim o co jde ..
drive byla chyba v jejich programu , stalo se to pry jen v pripadech do 10 , ze jim tam naskocilo, ze se nekdo sam sebe bodoval . Byla to ale pry chyba v programu , ne v cloveku .. :)

  • iv-

anonym

Hlavně mně je to úplně šumafuk,i tady odpovídá uživatel,který se tu představil dvěma profily.Pozor,ne­myslím tím teď odpovídající-iv-.Jsou totiž někteří,kteří i kdyby měli nicky Kunhuta 1–66,tak mi je to egal.Rozebírat stokrát rozebírané je na stejně naprd.

zeeue

Nuže třeba mi k tomu budete schopni říct více informací :) Nechci obviňovat, jen se zeptat ;) Uživatel „autacek“ a jeho věrná fanynka „Hakunamatata“? Jsou to dva různí lidé či nikoliv? :)

gagaga

:) jami, ja tu uz odpovidala i tremi nicky .. :)
i kdyby jste myslela me, to je ok .. ja se nikdy neobodovala ani jednim nickem .. a vzdy jsem to predem psala adminkum, jake k tomu " mam duvody " .. nikdy jsem to ani tady netajila .. mam i ceskou klavesnici , muzu si ji pripojit , ale ja vzdycky chtela, aby bylo jasno , ze jde o me ..

ja si sama zazadala o zruseni te puvodni -iv- asi s 19. t. body a jsem za to vazne rada ..
ja to tak mam i v zivote .. kdyz mam neceho nejak moc , tak se toho zbavim .. :)
a stejne to mam i v realu .
cely zivot mam vseho vic, nez potrebuji .., at se to tyka cehokoliv ..
nekdo ma podle me ale asi jen ty body , a to je smutne .. :(

  • iv-

anonym

Ano,jenže ty jsi se nikdy za ně neschovávala,to je velký rozdí.

gagaga

myslim tim, ze se nekdo bodoval stejnym nickem … sam sebe , ne tim falesnym .. to uz chyba v programu neni .., to uz je " porucha " v cloveku :)