Shady

Je život odměna nebo trest za konání v předchozích životech?

Nejlepší odpověď
Drap

Pro toho kdo věží v reirkarnaci, tak to může být obojí

Další odpovědi
hanny 2

I tak se to dá chápat,buď odměna nebo trest,podle toho,jak ses v minulém životě choval/a.

knedlik123

V Budhismu a Hinduismu je to trest, cili misto do Nirvany – sup zase zpatky na odcineni hrichu

Hamon

Možná i příležitost – něco důležitého jsi nestihl, k něčemu jsi nedozrál, tak dostáváš další šanci.
Pokud na to věříš…

marci1

Pro toho slušného je to odměna, pro toho zlého trest.

D-ja

Zivot mame jako dar a s kazdym ma pan Jezis zamer… a pokud se mu odevzdas do rukou a delas vse podle jeho rad tak mas po smrti zivot vecny..nic jine neni zadne 2 zivoty, jeden :)

arygnoc

je to biologický proces v rámci platných (známych) zákonov.

žiarovka tiež nesvieti za trest alebo za odmenu.

uvedomelá interakcia s ostatným okolím je život, je relatívne, či je to odmena alebo trest (inak vníma život lovená gazela, inak loviaci lev, inak obeť vraha, inak vrah, inak smrteľne chorý a inak práve narodený človek, …) …

ak človek pochybuje o správnosti (odmene) svojho života, niekde robí chybu.
ale zasa je to iba jeho subjektívny stav, lebo okolie, spoločnosť ho môže posudzovať pozitívne (ako dar).
všetko je poplatné spoločnosti a dobe, ak posudzujeme život človeka ako dar/trest (hitler bol v čase krízy pre nemecko dar, pre svet trest, po vojne jeho smrť pre nemecko trest, pre svet dar).

Kelt

Co je život, co podle Vás znamená? Můžete si myslet, že život je boj, pak se podle toho odvíjí všechno Vaše jednání a chování. Představujete si, že že existují ¨nepřátelé a spojenci a podle toho se k lidem chováte, vždy připraven k boji.
Je pro Vás život hrou? Pak má pravidla, vítěze, někdo musí z kola ven – Něco jako Člověče nezlob se. Může být zábavný, když se nám daří, ale když jsme mimo, tak ne.
Život je tanec, má rytmus, pravidla, jako při tanci, občas máte sólo nebo jste sbor.
Mohl bych pokračovat, ale mně se líbí, život je dar. Někdo mi daroval život a ten někdo mi ten život vezme. Jsem tady, abych něco udělal, vykonal. K tomu mám určité předpoklady, zájmy, v určitém okamžiku když dostanu, musím dávat.
Život je cesta. Někde začínáme a někam se chceme dostat, Záleží, jaká ta cesta bude, co pro Vás ti, které potkáte, znamenají , jak se k nich zachováte.
Když se rodiče po vášnivé noci lásky těší, že zplodili potomka, myslím si, že byli za to odměněni a ne trestáni. Za devět měsíců se jim narodí zdravé dítě a jsou určitě šťastni a berou to jako odměnu. Nebo to mají brát jako trest, že žena otěhotněla?
Existují předchozí životy, nebo ne? Je osud každého člověka jedna velká kniha, nebo je to seriál na pokračování.?

MK44

Reinkarnace je produktem snahy našich předků vysvětlit si svět, osud a působit na lidi, aby se chovali mravně. Je typická pro hinduistické kulturní prostředí. Podobnou funkci plnily v řecké antice Tartar a Élision a ve středověku nebe a peklo. Chcete-li svému životu mermomocí přiřadit rozměr odměny nebo trestu, jste v tom sám. Nikdo jiný totiž neví líp než Vy, jak svůj život cítíte.