bolak

Je zeměkoule v plusu?

Co sem pochopil (a není toho moc) tak některý země sou zadlužený, a některý zřejmě prosperujou. Když se to všechno sečte dohromady, jsme jako celek v plusu?
Doplňuji:
No a nejsou někde tabulky jednotlivých zemí, jaké mají dluhy, případně pokud nějaká země vydělává, tak kolik?

mosoj: a p.del je v plusu nebo v mínusu

Nejlepší odpověď
mosoj

Zeměkoule je spíš v p.deli !!!

Další odpovědi
Vseznalek88

Kde je dluh je i věřitel. Když zmizí věřitel – zmizí i dluh :o) Takže TEORETICKY je zeměkoule na nule.
Rozhodně to ale není tak, že kolik jsou jedny země zadlužené, tolik mají druhé země pohledávek.
I zadlužené země půjčují defacto z půjčených peněz zase dalším zemím ( třeba i příklad Slovenska). Na druhoui stanu proč si nepůjčít za 3% a neposlat peníze dál za 6%, že?
Hlavně jde ale o to, že státy si nepůjčujou jen mezi ssebou, ale půjčují si od finančních institucí a od lidí ( například dluhopisy)
Takže když sečteme závazky a pohledávky jednotlivých států, tak každopádně zjsitíme, že jsme v hodně velkém mínusu. Státy hospodařící bez schodku spočítáte na prstech jedné ruky a to i v případě, že pracujete dlouhá léta v truhlárně.
Jedním z důvodů celé té současné krize je i to, že tu otázku co položil Bolak si nikdo nepřipouští. přitom je tak jednoduchá a odpvěď na ní by taky měla být jednoduchá. Nikoli ale ve světě fiktivnívh peněz fiktivnívh půjček fiktivnívh zisků…

david22

Zákon zachování objemu – mělo by to být přesně na nule.

pusinka50

Rozvojové země odkázané na humanitární pomoc zvenčí, ve všech technicky pokročilých zemích ekonomická krize a žití na dluh, řekla bych, že svět je v současné době docela hodně v minusu. Zachraňují to jen Indiáni a domorodci žijící v deštných pralesích, ti nepotřebují k životu bankovní půjčky a vystačí si s tím, co mají

Drap

Nejde to takto počítat. Osobně to vidím, že jsme spíše v mínusu.

quentos

zeměkoule nevím, ale věděl bych o jinejch koulích, který jsou v plusu až moc :{D>