postcd

Je zdravější vzít si sluneční brýle s tmavými „sklíčky“ nebo nemít na očích nic když svítí slunce kolem 2 hodiny odpoled

Doplňuji:
díky, počítejme že jde o levné brýle z Penny nebo Lídlu, ty asi nemají žádný filtr počítám, takže kapitánova odpověď je docela trefná asi?

Nejlepší odpověď
anonym

Kdykoliv svítí slunce, nasazuju brýle, nebudu riskovat poškození zraku a pak taky kvůli tomu, že šklebením se tvoří víc vrásek, no a taky to prostě patří k outfitu.

Další odpovědi
Agneta

Tady v Evropě si ber slabé sluneční brýle (kolem 25%) od 10 do 15 hodin, jinak je nepotřebuješ. Na rovníku se ti hodí u vody poněkud silnější (80%) až do pozdního odpoledne (pak 40%). :D

cochee

ad Doplněna: UV filtr u slunečních brýlí je marketingový tah. Sluneční brýle samy o sobě i bez filtru zadrží naprosto dostatečné množství UV záření a navíc i ty nejlevnější současné brýle mají dostatečný UV filtr. To platí už tak 10 let. Máme-li brýle ještě starší (kdo by ale takovou hrůzu nosil 😁 ), v optice dokážou přítomnost či nepřítomnost filtru změřit.

gecco

Než levná plastová „sklíčka“ je lepší nemít nic…
😉
Na druhou stranu – já bych na jasném slunci neviděl skoro nic, takže sluneční brýle nosím, ´slušné´, polarizované…
😉

arygnoc

nenosím slnečné okuliare.

;-Q

anonym

Vezmi si raději kovbojskej klobouk,než ty šunty za pár korun,nebo si kup klvalitu s uv filtrem,ale nikdy nekombinuj klobouk s brýlemi.