Klára K.

Je zdravé ve třinácti letech hodně cvičit?

Je mi třináct, a protože jsem docela tlustá, tak cvičím; dělám sto sedů lehů, padesát dřepů a hodinu „kruhuju“ s kilovou cvičební obručí, tohle všechno denně. Od minulého roku jsem docela zhubla, rozhodně už nemám dvě brady. Každopádně, mám pořád velký špek na břichu, mohu ještě zvýšit zatížení svalstva (větší počet sedů lehů atd.), nebo by to bylo nebezpečné?

Nejlepší odpověď
gecco

Nebezpečné? – možná.
Ale rozhodně by to bylo nevhodné.
Měla bych cvičit švihem, ne silou.
Rotace obruče je dobrá, sklapovačky (lehysedy) a dřepy čertví, záleží na tom, jak cvičíš.
Je ti 13 – takže se domluv s telocvikářem/kou a nech si nejen rozepsat týdenní režim, ale hlavně se nech ty cviky naučit provádět správně technicky (jinak si můžeš i vážně ublížit v dobré víře, že si pomáháš).

Další odpovědi
fenomen

V každém věku je zdravé cvičit. :D

anonym

Každopádně je dobré, že cvičíš, ale pozor aby sis nepoškodila svůj metabolismus.

nutrimax.cz

Pokud provádíš tyhle cviky, tak by ti to mělo jenom prospět. Kombinuj na břicho různé cviky na různé břišní části a buď vytrvalá. Shodit břicho ale můžeš ze 70% stravou, kterou musíš upravit.

Zdroj: http://www.nu­trimax.cz/spa­lovace-tuku/