Makina

Je zdravé se každý den koupat či sprchovat?

Nejlepší odpověď
anonym

No nevím,ale když pracuji ve špinavém provoze,tak se sprchuji každý den a konec konců i v době pracovního volna.Vanu si napouštím,když se potřebuji odreagovat,od­počinout! Ani jedno mi na zdraví neubralo,spíše naopak!

Další odpovědi
mosoj

Ne. Zdravý je i trochu smrdět a být špinavý.
Zvyšuje se tím imunita těla.

venkovan

Vydrová říká, že jo. Slepička se raději popelí.
Tak nevím

Mapel

Pro zdravého člověka není sprchování na závadu. Pokud mám potom suchou pokožku, existují různá tělová mléka či krémy na zvláčnění.

Damiana

Častým mytím za použití kosmetických prostředků se narušuje ochranný kyselý „film“ kůže. U normální pokožky se obnoví zhruba do půl hodiny. U lidí se suchou pokožkou je nutné tuto přirozenou funkci podpořit ještě kvalitním hydratačním tělovým mlékem. Dlouhé máčení v horké vodě neškodí jednou dvakrát týdně, ale denně kůži zbytečně namáhá. Horká voda také rozšiřuje cévy v obličeji, které při každodenní lázni mohou popraskat. Doporučuji přidávat do koupele k tomu určený vonný olej (velký výběr má třeba Saloos), kůži pak už nemusíte ani mazat. Také je dobré při relaxaci mít na obličeji hydratační masku – ve vlhkém teple se póry otevřou a maska působí intenzivněji (vyhněte se ale čistící na bázi jílu – ta musi ztuhnout a to se v tomto prostrědí nepodaří). Sprchovat se denně můžete i několikrát pro osvěžení, ale nedrážděte zbytečně kůži mýdlovými mycími prostředky, obyčejná voda stačí.

50centes

nevím jak pro vás ale pro ostatní určitě!!!!

http://www.on­tola.com/cs/je-kazdodenni-koupani-nebo-sprchovani-zdrave

Zdroj: http://www.on­tola.com/cs/je-kazdodenni-koupani-nebo-sprchovani-zdrave

hanulka11

určitě ano , přeci nepůjdeš spát bez umytí