Je zde někdo, kdo vlastní Nissan- Micra K12, popřípadě kdo rozumí diagnostice ?!

Odpovědi
Alesh

Rada sice obecná, ale jasná – autoservis. Prostě ti to tam napíchnou a něco možná zjistí a možná také ne. Nevím, jaký to máš ročník, ale u starších aut se toho zpravidla na diagnostice mnoho nezjistí. Spíš napiš, co to dělá, resp. nedělá. 😉

anonym

Vepište odpověď…Popis problému: V průběhu jízdy se rozsvítila oranžová kontrolka na palubní desce, pocítil jsem, že motor ztratil výkon, nereagoval na sešlápnutý plyn! Otáčky motoru se samočinně pohybovaly od 500 do 2000 i při plně sešlápnutém pedálu. Po vypnutí a chvilkového čekání jsem opět nastartoval a motor běžel normálně i s rozsvícenou kontrolkou. Při diagnostice v servisu mi bylo řečeno, že se jedná o závadu škrtící klapky.Ta byla vyměněna, chybové kódy vymazány a motor běžel tak jak má. Ale po ujetí cca 50 – ti km se výše uvedená závada objevila opět Co je, prosím vás příčinou této závady ?

Alesh

A podle manuálu ta kontrolka znamená co? Oranžových kontrolek je celá řada. Pokud to takto „opravili“ v servisu, dovezl bych jim to tam znovu a minimálně bych jim tvrdil, že je to reklamace, že to blbě opravili, čili bych určitě chtěl, aby to udělali zadarmo, ale zas záleží, co to je za servis, jestli jsou solidní či nikoli. Teoreticky by se to naplacení dalo i vysoudit, ale fakt záleží, čím to je, blbě se to bude dokazovat.
Jak starý je to auto? Nestojí za úvahu, koupit něco novějšího? Neznám situaci, ale mám zkušenost takovou, že auto, co má tak už těch 12–15 roků, musí z domů, páč se tam furt něco se*e a člověk do toho akorát strká prachy.

anonym

Tak oranžová kontrolka se symbolem motoru je jen jedna a auto je rok 2005. Takže Tvé příspěvky jsou na dvě věci!

Alesh

Pro dobrotu na žebrotu. Tak asi kolik lidí tady bude mít Micru se stejným problémem? Zkrátka je to na servis, co čekáš, že tu získáš za fatální informaci, která ten problém opraví? Prostě jim to tam dovez zpátky, ať to opraví pořádně, že je to reklamace, tak ať to udělají zadarmo. Oni musí vědět nejlíp, jak to auto opravit. Pokud to nedokážou zkus jiný servis. Já fakt nechápu, co řešíš, ten problém je jasný, „domácí řešení“ s největší pravděpodobností neexistuje, takže postup jiný nebude, tj. znovu servis, nejprve tentýž, zkusit to reklamovat, příp. to dát do jiného servisu.