pucipuci

Je zde někdo, kdo také vyrostl na polských večerníčcích?

Které na rozdíl od našich 5minutových trvaly 25 minut.

Nejlepší odpověď
Alesh

správně je: „5minutových“ 😉

jj, Bolek a Lolek či lovem Pampalini… prostě klasika 🙂

Další odpovědi
cochee

Dlouhé večerníčky (polsky „Wieczorynka“) byly jen v neděli. Klasické všednodenní byly jako naše. Půvabný byl loutkoanimovaný Miś Uszatek, u nás Medvídek Ušáček, který měl právě krátkou i dlouhou nedělní formu. Kromě Bolka s Lolkem a Pampaliniho si ještě vzpomínám na Zaczarowany Ołówek (Kouzelná tužka), holčička tou tužkou vždycky něco nakreslila a ono se to zhmotnilo. Samozřejmě dávno před tím, než se objevily u nás, jsem znal z polské telky Včelku Máju a Šmouly, i když v těchto případech nešlo o polskou tvorbu.

Zjentek: Tip a Tap a strýček Fido, ale to taky nebylo polské, myslím, že francouzské.

anonym

Já ani ne, ale díval jsem se s dětmi na ně rád. Kdysi se jmenoval pořad pro děti „Dobranocka“, později „Wieczorynka“. Mezi prvními postavičkami byly Jacek a Agátka, vytvořené postavičky s pingpongových míčku a následovaly spoustu dalších postaviček, jako byl Reksio, Kozlík Matěj, Baltazar Houbička, Příhody husičky Balbínky… a samozřejmě zahraniční postavičky.

zjentek

jo, ale skleróza- za boha si nevzpomenu, jak se jmenoval ten strýček a dva synovci, s těma vrtulkama na hlavě