Pokročilý

Je zde někdo, kdo také vyrostl na polských večerníčcích?

Které na rozdíl od našich 5minutových trvaly 25 minut.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

správně je: "5minutových" ;-)

jj, Bolek a Lolek či lovem Pampalini... prostě klasika :-)

Další odpovědi:

Stříbrný

Dlouhé večerníčky (polsky "Wieczorynka") byly jen v neděli. Klasické všednodenní byly jako naše. Půvabný byl loutkoanimovaný Miś Uszatek, u nás Medvídek Ušáček, který měl právě krátkou i dlouhou nedělní formu. Kromě Bolka s Lolkem a Pampaliniho si ještě vzpomínám na Zaczarowany Ołówek (Kouzelná tužka), holčička tou tužkou vždycky něco nakreslila a ono se to zhmotnilo. Samozřejmě dávno před tím, než se objevily u nás, jsem znal z polské telky Včelku Máju a Šmouly, i když v těchto případech nešlo o polskou tvorbu.

Zjentek: Tip a Tap a strýček Fido, ale to taky nebylo polské, myslím, že francouzské.

Zlatý

Já ani ne, ale díval jsem se s dětmi na ně rád. Kdysi se jmenoval pořad pro děti "Dobranocka", později "Wieczorynka". Mezi prvními postavičkami byly Jacek a Agátka, vytvořené postavičky s pingpongových míčku a následovaly spoustu dalších postaviček, jako byl Reksio, Kozlík Matěj, Baltazar Houbička, Příhody husičky Balbínky... a samozřejmě zahraniční postavičky.

Zlatý

jo, ale skleróza- za boha si nevzpomenu, jak se jmenoval ten strýček a dva synovci, s těma vrtulkama na hlavě

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4393
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2268
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1520
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.