Avatar uživatele
pucipuci

Je zde někdo, kdo také vyrostl na polských večerníčcích?

Které na rozdíl od našich 5minutových trvaly 25 minut.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 3115 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Alesh

správně je: „5minutových“ 😉

jj, Bolek a Lolek či lovem Pampalini… prostě klasika 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cochee

Dlouhé večerníčky (polsky „Wieczorynka“) byly jen v neděli. Klasické všednodenní byly jako naše. Půvabný byl loutkoanimovaný Miś Uszatek, u nás Medvídek Ušáček, který měl právě krátkou i dlouhou nedělní formu. Kromě Bolka s Lolkem a Pampaliniho si ještě vzpomínám na Zaczarowany Ołówek (Kouzelná tužka), holčička tou tužkou vždycky něco nakreslila a ono se to zhmotnilo. Samozřejmě dávno před tím, než se objevily u nás, jsem znal z polské telky Včelku Máju a Šmouly, i když v těchto případech nešlo o polskou tvorbu.

Zjentek: Tip a Tap a strýček Fido, ale to taky nebylo polské, myslím, že francouzské.

Upravil/a: cochee

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Já ani ne, ale díval jsem se s dětmi na ně rád. Kdysi se jmenoval pořad pro děti „Dobranocka“, později „Wieczorynka“. Mezi prvními postavičkami byly Jacek a Agátka, vytvořené postavičky s pingpongových míčku a následovaly spoustu dalších postaviček, jako byl Reksio, Kozlík Matěj, Baltazar Houbička, Příhody husičky Balbínky… a samozřejmě zahraniční postavičky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

jo, ale skleróza- za boha si nevzpomenu, jak se jmenoval ten strýček a dva synovci, s těma vrtulkama na hlavě

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek