Je zde někde logicky asi chyba v Matrixu?

Podívejme se na udělování Nobelových cen, vynálezce dynamitu zjistil, že jeho dobrý nápad, který měl trhat skály, byl později využit k zabíjení lidí ve válkách, později dobrý nápad s atomovou elektrárnou byl využit na výrobu atomových zbraní, levný přípravek na hubení hmyzu byl použit na vraždění lidí, v plynových komorách po milionech v druhé světové válce.

Takových příkladů je zde nekonečné množství, a každý má i možnost si ty příklady z minulosti lidstva najít, pokud nebude líný a bude na to mít dost času. Vynálezy a dobré nápady jsou obrazně jako oheň, který může dát člověku světlo a teplo, nebo může způsobit požár jeho domu.

Ostatně mytologický biblický příběh o tom, jak zde v ráji byl božský svatý strom plný ovoce, dávající lidem inteligenci a moudrost, jasně ukazuje na to, že už v dávné mytologické minulosti lidem došlo to, že vynálezy a dobré nápady budou sobeckými lidmi jistě brzo zneužity k vykonání zla!

Proč pracovat celý život jako otrok v továrně za ubohou mzdu, když mohu být celý život svobodným milionářem, který sobecky parazituje na velikém množství lidí, díky centrálnímu byrokratickému systému, kde lze bez problémů tisknout peníze, co nejsou kryté zlatem, nebo jinými jistými zárukami?

Tak vznikají ekonomické dluhové krize a potom následují revoluce a války. Sledujeme utrácení, pokud někdo má k dispozici soukromé letadlo, a jiný spí v lese jako divoká zvěř, je zde někde logicky asi chyba v Matrixu?

Hlasujte v anketě

Odpovědi
Drap

Ano

Doporučuji, aby jsi žil, jako tebou zmíněný svobodný milionář a nebudeš se muset takovými věcmi zaobírat.

Kepler

To je relativní

Objevy a vynálezy jsou motorem lidstva a jejich zneužívání nevyhnutelným špatným důsledkem. V Matrixu určitě něco není v pořádku, když dopouští účast na netu takovým anomáliím jako VítKoubaVítKou­baVítKoubaVít­Kouba…

postcd

Ano

j, lidé si myslí že jsou dost chytří aby si rozhodovali co budou a nebudou dělat, co je dobré a špatné. jsou vidět výsledky.

proč nežít jako parazitující milionář? protože je to zbytečné a nedobré k druhým (morálka)?

David66

Ne