jirka21kufr

Je zboží kvalitní, když je vyrobeno v Taiwanu ?

V Alza nabízeli paměťovou kartu do mobilu značky Toshiba a na fotce byla ta karta a bylo tam napsáno Made in Japan a tak jsem si ji koupil, protože v Japonsku vyrabí kvalitní výrobky. Když jsem si kartu vyzvedl, tak tam bylo napsano Made in Taiwan a na obalu made in China. Je výrobek z Taiwanu kvalitní ?

Nejlepší odpověď
www

Kvalitní je stejně jako ostatní. Dnes se v Asii stejně vyrábí většina těchto zařízení.
Doplňuji:
Spíš bych se zajímal o technické parametry, než zemi původu.

Další odpovědi
mosoj

Hm a jaká je to rychlostní třída Klass ??? . To rozhoduje o kvalitě.
Navíc jiná rychlost bývá pro čtení a jiná pro záznam. Kvalitní jsou Klass 8, 10 a více.
Doplňuji:
Pokud je to méně tak je to nekvalitní ať je to od koho chce.
Jinak najdi něco co by nebylo vyrobené ve východní Asii. I foťáky Canon jsou tam vyráběny.

novaky

Je to špičkový zboží. Evropa pro Asii nikdy nebyla konkurent. Lepší zboží se dělá jen v Americe, ale to se dělá vlastně v Číně, Tajvanu…

Dochy

Mosoj: Ryhlost a kvalita jsou dvě různé věci. Pokud je ta karta kvalitní, tak vydrží pracovat alespoň 5 let bez chyby v různých zařízeních. Pokud budu vědět o kvalitní, ale pomalejší kartě, pro mnoho aplikací jí dám přednost.

mosoj

Tak to bych rád věděl jak to poznáš.
Laciný Kingston mně jede ve starém foťáku již od roku 2006 a drahý
SanDisk odešel do věčných lovišť po dvou letech.
Tak holt koupím další.
Když ale budu mít pomalý zápis ve foťáku mohu propásnout vhodný okamžik. Pro mně je kvalita rychlost zápisu !.

Dochy

To není kvalita, to je Tvé kritérium výběru.
Kvalitní je to co je spolehlivé a dlouhodobě pracuje dle svých parametrů.
Bohužel to dopředu nepoznám. Je možné se řídit zkušenostmi ostatních a obecným povědomým o značce, ale je to hodně pofidérní a časem se to mění.

K té kvalitě: Nebudu tvrdit, že nový Fiat Panda, kterej dá podle TP třeba 170 je kvalitnější, než Toyota z roku 80, která má maximálku 145. Novej Fiat je zkrátka rychlejší, ale s kvalitou bych mu zas tak moc nevěřil (i když nevím, jak si vedou poslední dobou).