Gestas

Je záslužnější modlitba, nebo nabízení víry po vzoru Svědků Jehovových (jen bych místo jejich víry hlásal katolicismus)?

Odpovědi
luckykubrt

Tak to je lepší se pomodlit než šířit katolické bludy. 🙂 Katolicismus totiž nevychází z Bible, ale z dogmat, které si ustanovili odpadličtí kněží a díky nim začalo existovat papežství. Ježíš učil jednotě a bratrství, kde se nikdo nad nikým nevyvyšuje ani se nikdo před nikým neponižuje. 😉

Nuk nuk

Je psáno:
Bez přestání se modlete. 1. Tes 5:17 a pak také celá 5. kapitola Epištoly Jakuba. Ta se celá týká modlitby. Modlitba je pro křesťana velice důležítá a je jen těžko možné věřit, žít s Bohem a vůbec se nemodlit.

Pak je také psáno:
„Jděte do celého světa a hlaste evangelium…“ a také "Že hlásám evangelium, tím se chlubit nemohu; to je mi uloženo jako povinnost, a běda, kdybych ho nehlásal.“

Ovšem je tam psáno „evangelium“, tedy dobrou zprávu, ne katolicismus. Katolicismus se tady hlásal od středověku, a všichni víme z dějepisu, jak to probíhalo. Nemáme hlásat nějaké dogma nějaké skupiny lidí, ale dobrou zprávu o Mesiáši. Dogmata – katolíků, Svědků Jehovových, a kohokoliv jiného si nechte doma.

ivzez

Ani jedno.

Modlitba je jenom jednou z mnoha forem komunikace s Bohem.
Podle mne by měl každý s Bohem komunikovat podle sebe, nikoliv
podle toho, co „předepisují“ různé církve.

„Nabízení víry“ = vnucování a obtěžování lidí. Za to, co „předvádějí“,
nebudou Svědkové „odměněni“ tak, jak si přestavují nebo předpokládají.

[Víru nelze nikomu zprostředkovat, víru musí každý najít sám.]

Roman71

Modlitba je otevřená komunikace s Jehovou Bohem. Kazatelská činnost Svědků Jehovových vychází z Ježíšova nařízení: „Jděte a čiňte učedníky“ (Matouš 28:19) a je přímým důkazem plnění proroctví Matouše 24:14. Co by tady měla kázat katolická církev, své vlastní nauky, nebo to co Svědkové Jehovovi přímo z Bible?

postcd

nevím jestli se dá říci, že je modlitba záslužná. Spíše bych řekl, že je prospěšná pro člověka, který ji provádí a ve výsledku to může být prospěšné i pro další lidi kvůli tomu, že člověk získá určitý vztah k Bohu a přeje si jednat s druhými lidmi bohulibým způsobem. Jak tu cituje z Bible Nuk nuk, tak je vidět, že mluvit s lidmi o Bibli je povinnost a to bych také spíše označil ta „záslužné“ když někomu povím o něčem co mu může změnit život k dobrému.

Roman71

To Ivzez:

Nikdo nikomu nic nenutí, jestli chceš – přijmeš, jestli nechceš – odmítni. Sám ježíš řekl: „Kdo chce, ať nese svůj mučednický kůl a následuje mne..“. Nebo se mýlím?

Že kazatelské dílo lidé vnímají jako vnucování víry, je jejich osobní pohled na věc, nikoli objektivní posouzení psaného a vykonávaného :)

Gestas

luckykubrt:Pán Ježíš Kristus totiž řekl „A já ti pravím, že ty jsi Petr a nezbuduji na tobě svou církev, nic takového nezakládám.“ Tak si to každý může přečíst v 16. kapitole, verši 18 Evangelia podle Matouše.

luckykubrt

Jistě jsi to myslel ironicky. Ježíš ustanovil sice Petra jako jeden z pilířů své církve, ale ani Petr se neměl vyvyšovat nad druhé (nebyl ustanoven papežem – stačí že bude patřit do pomazané nebeské vlády). A Kristovy ovce znají pravého Boha Jehovu a neučí o nesmrtelné duši. Neboť jak nechal zapsat Bůh Jehova: "Duše, která hřeší, ta zemře. 😉

Gestas

Jehovista?

luckykubrt

No já jsem spíše ufojehovista. :D