JájsemRaibek

Je zásahová jednotka PČR to samé jako URNA?

Nebo to jsou dva rozdílné útvary PČR?
Možná se pletu, ale nesídlí URNA v Praze a zásahová jednotka v každém kraji?

Nejlepší odpověď
arygnoc

nie.

urna je vyčlenená ako špeciálny policajný útvar s celoštátnou pôsobnosťou.
spadá pod velenie povereného námestníka policajného prezidenta, do akcie je nasadzovaná so súhlasom ministra vnútra.

;-Q

Další odpovědi
doney gal

Jsou to jiné útvary. URNA je policejní protiteroristická jednotka a zásahové jednotky jsou myslím skutečně v každém krajském městě, tudíž povolat je může asi nějaký krajský policejní velitel. URNA je skutečně elita srovnatelná se zahraničními protiteroristickými jednotkami.

Magix.cz

URNA je asi parta „tvrdších chlapíků“, než zásahová jednotka.

Pepa25

Vysvětlení a územní působnosti viz odkaz …

Zdroj: http://www.ur­na.tode.cz/za­sahove-jednotky-v-cr/