libunka kika

je zapotrebi povoleni rozvodnych zavodu kdyz chci prejit na solarni energii za pomoci solarnich panelu

Nejlepší odpověď
ponovotny

pokud chcete své zařízení připojit k síti a tedy si část své energie vyrábět sama tak ano
ale máte možnost si solářními panely nabíjet baterie a těmi pak svítit (tzv. ostrovní systémy) a na to povolení nepotřebujete

Další odpovědi
anonym

Údajně ano, ale v zákoně se mluví o zdrojích v nemovitosti, ne na nemovitosti, tak možná se to dá okecat. :) Každopádně v novele zákona je opět chyba, takže i když na panely nedostaneš dotace a nechystáš se energii prodávat do rozvodné sítě, i tak musíš platit za pro sebe vyrobenou MWh energie. Schválila to rozpouštějící se sněmovna jako svůj poslední dárek občanům. (blicí smajlík)