beruška11

Je zakonny mit dítě dřív než v osmnacti?

dobrÿ den je mi patnact let a jsem tehotna je to zakonne mít takhle brzo díte? Chci si dítě nechat otce znäm a dokonce spolu i jsme i přes to že jsem těhotnä zůstal semnou chceme si dítě nechat jak dälo… Mam nějakë prävo na mateřskou a co mam vlastně dělat … Mam prÿvo jako normalní ženska ktera ma ditě v 18cti? děkuju

Nejlepší odpověď
www

V kolika letech budeš mít dítě zákon neřeší. Řeší se jen zneužití.
Vše ostatní ti řekne sociální odbor úřadu práce.

Další odpovědi
Quimby

No to teda gratuluju.
Můžeš požádat soud o zplnoletnění, ikdyž teda nevím, já měl za to, že to jde až od 16 let. Nárok na mateřskou nemáš, protože nepracuješ, ale měla bys mít nárok na rodičovský příspěvěk, takže zajdi na sociálku a oni ti poradí.
To je hezké, že si chcete dítě nechat, ale pokud spoléháš na to, že ti rodiče pomohou, tak to je pak i jejich volba.

Drap

Soudně budeš muset být splnoletněna, potom máš na vše právo, jako kdyby ti bylo 18.