Michal Kole

Je zákonné chtít po lidech v nemocnicích, aby si hlídali své věci? Logicky když je člověku blbě, tak aby myslel, zda má

zamčenou skříňku (pokud to jde) zda klíč má někde v kapse,…

Reaguji na článek http://ostrava­.idnes.cz/kra­deze-v-ostravskych-nemocnicich-d56-/ostrava-zpravy.aspx?c=A120516­_1778931_ostra­va-zpravy_kol

Možná to zákonné je, ale neetické a nemorální něco chtít po člověku v bolestech.

Odpovědi
anonym

Michale, máš pravdu. Logicky i lidsky vzato je to zhovadilost. Bohužel, zákon chrání zdravotnická zařízení, protože zde je zase problém s tím uhlídat vše ostatní. Na zloděje prostě není zdravotnictví vybaveno. Na druhé straně mi bude milejší oželet zlatý řetízek, než zkolabovat proto, že si zamykám své věci do trezoru. Řešit by to měl doprovod nemocného k ošetření. O mně se po autonehodě krásně postarala osádka „rychlé služby“ a když jsem omdlela na zdravotním středisku, tak moje zdravotní sestra volala za dva dny, že všechny cennosti a peněženku mám u ní. Že do nemocnice mi nachystali jenom nezbytně nutné doklady.
Někdy se prostě zázraky dějí a mohu potvrdit, že existuje ještě hodně slušných lidí.