mico.maco

Je zakázáno předjíždět v zatáčce, i když mám dobrý výhled i za zatáčku?

Doplňuji:
Ještě doplním, že borec přede mnou jel 40 km/h a tak mi v poho stačilo předejet cca šedesátkou a ta zatáčka je opravdu přehledná. Co mě nejvíc zajímalo, co k tomu říká vyhláška. Měli jsme o tom diskuzi v autě a po zvážení myslím, že je to příliš riskantní a proto dnes říkám – v zatáčce nepředjíždět nikdy. dík a nashle

Nejlepší odpověď
casey

Je-li zatacka prehledna s vyhledem a neni plna cara ani znacka zakazujici predjizdeni, klidne predjizdej.

Další odpovědi
answerer

Vřele se to nedoporučuje. Jedná se o Vaši bezpečnost. Nejde tu o výhled, jde tu o defenzivní způsob jízdy. Hodně nehod se stává právě na přehledných úsecích, kde si řidič neuvědomuje všechna rizika spojená s předjížděním.

9 řemesel

Proboha, kde to jsme?? Jak někdo může vypustit takové blbosti??!! Díváte se do dálky jak je ta zatáčka volná, ale vůbec nevíte CO je v té zatáčce!!Nemáte nejmenší šanci reagovat na TO co je v zatáčce!Díra,před­mět,ale i člověk na silnici.Jemu možná uhnulo to auto před Vámi doprava, a Vy to berete jako gesto onoho řidiče že Vás pouští?? Promiňte, ale TAKOVÉTO LIDI na silnici vidím MOC nerad, oni tam totiž nepatří!A co tím ušetříte? a NAVÍC, VÍTE CO DOKÁŽE VE VYŠŠÍ RYCHLOSTI, A TU BUDETE PŘI předjíždění MÍT, UDĚLAT ŠPATNĚ KLOPENÁ ZATÁČKA ČI ZÁPLATA NA VOZOVCE,(ale i PETláhev!)?? KDE JSTE ZÍSKAL(A) ŘIDIČÁK? To Vás to neučili?Potom se není čemu divit.Tento „POLSKÝ“ styl, je zabijácký, a to si říkejte co chcete, FAKTA jsou přesvědčivá! Přeji Vám mnoho km bez nehod a hlavně ať nepotkáte někoho, kdo tu čerpal „informace“, že to jde.

Amie

jak bylo receno vyse. ale pokud vim tak snad vsechny zatacky plnou caru maji. preci jen protijedouci auta take tak skvely vyhled mit nemusi.

cukrar

ano klidně můžete.
pozor ale najedno písmenko,
přeDjíždet a přejíždět v souvislosui s plnou čarou. Na plné čáře není zakázáno předjíždět…

casey

9 remesel → nevim jake blbosti mas na mysli.

1. otazka znela: je zakazano predjizdeni? Nikoliv: je dobry napad predjizdet?
Navic na okrsce pri mirnejsi zatacce ci esicku mezi poli s viditelnosti kilometr na vsechny strany nevidim na predjizdeni zadny nebezpecny manevr. Jak byste definoval zatacku? Jaky uhel, polomer atd. Je jasne, ze v horske serpentine nikdo predjizdet nebude, nebot by nemel nalezity rozhled. Ale v otazce bylo v pripade, ze je dobra viditelnost za zatacku a tudiz zatacka zrejme neni do praveho uhle, ale vyrazne mirnejsi a v tento okamzik predjeti navic v mirnejsi rychlosti nevidim jako problem