Jumper

Je z maturitní četby lepší přečíst Farmu zvířat nebo 1984?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
annas

Farma zvířat

Nedal jste v anketě další možnost na výběr. Opravdu nevím. Zkuste do knih nakouknout, uvidíte, která vás dřív zaujme.

Pro zajímavost jsem prošla net, někomu se víc líbila Farma, jiným 1984. Farma byla u nás po r. 1948 zakázaná.

Farma zvířat – podobenství, alegorie, satira – diktatura zpracovaná do formy bajky, živvota zvířat – nadřízená zvířata i podřízená zvířata jsou všude, moc dovede změnit zvířata, samozřejmě ve sktuečnosti lidi atd.. Prasata nelze v závěru odlišit od lidí Kniha nadčasová.

1984 – antiutopie – dílo rovněž nadčasové – rozbor totalitních režimů – nadvláda strany – Velký bratr všechno sleduje …
Doplňuji:
Doporučila bych díla obě, ale vložil jste otázku na výběr ze dvou možností. V anketě chybělla jiná možnost, jak jsem zmínila.

Proto je rozhodnutí na vás.

jinak diskuse

led

Obidve, ale nečítajte ich v krajinách verných islámu.( v Thajsku zadržali muža, ktorý na ulici čítal Orwella 1984

arygnoc

obe, oplatí sa.

;-Q

setapouch

Vybrat si nedokážu, obě stojí za zamyšlení.