Respekt

Je vždy pravda to co říkají v reklamě o výrobcích ?

Nejlepší odpověď
hanicka.k.cb

přesně naopak: nic, co říkají v reklamách není 100% pravda :)

Další odpovědi
Nuk nuk

Spíše ne. Smyslem reklamy jse výrobek vychválit, ne sdělit jeho nedostatky.

pusinka50

ani náhodou! Reklamy sem začaly proudit po revoluci v r. 1989 a média zjistila, jaké mohou mít z reklam obří výdělky. Co se třeba potravin týká, pusť si videa z pořadu „Peklo na talíři“ a uvidíš sám. Z ostatních výrobků se jich většina dělá v Číně, nic už není, jak bývalo. Za mých mladých časů se výrobky prodávaly samy, neboť byly všechny kvalitní, dnes už to bohužel neplatí a na trhu je samý aušus

Pee.Kleo

Někdy ano, někdy ne. Je lepší, najít si o výrobku nějaké recenze… Jediná pravdivá reklama co jsem snad kdy zažila, byla na žvýkačky Orbit

Emefej

Ano, je to stoprocentní pravda. Znáš reklamu na prostředek na hubnutí s počítačově upravenou Halinou? Viděl jsi Halinu někdy naživo?

Emefej

Pusinka50 má pravdu, za jejich mladých časů nebylo reklamy zapotřebí. Vzpomínám na prosinec 1982 kdy v Kotvě prodávali barevný televizor Tesla Color Univerzál. Všech 24 kusů, které největší obchodní dům v republice měl na skladě, se za krásných 18 900 Kčs (7 průměrných platů r.1982) prodalo za půl hodiny zcela bez reklamy. Sice mi ve frontě rozbili brýle, ale zato nás natáčela zahraniční televize (než je esenbáci vyvedli) a večer jsme byli v hlavních Rakouských zprávách. Dnes se může ve frontě na televizor stát celé dny a žádná televize si toho ani nevšimne. Ani telefonní operátor se nemusel trapně podbízet reklamou, úplně normálně stačilo podat žádost a během pouhých čtyř let byl telefon doma. Automobily Favorit šly na dračku také bez reklamy, stačil pořadník, pár dní ve frontě a za nádherných 85 000 Kčs( 27 průměrných platů r.1989) byl béžový krasavec náš. Ale reklamy byly i tenkrát, třeba na kysané zelí, nebo na kuřata.