zjentek

Je vzduch plynnou homogenní směsí, i když je v něm kouř anebo je zrovna mlha?

Anebo vzduch za mlhy či smogu je heterogenní směsí?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Homogenní směs (roztok) je systém dvou nebo více složek, v němž neexistuje rozhraní mezi jednotlivými složkami, vlastnosti v celém objemu jsou tedy stejné. U těchto směsí nelze opticky rozlišit jejich složky.
Mlha vzniká kondenzací vodní páry v přízemní vrstvě vzduchu. Skládá se z malých vodních kapiček nebo drobných ledových krystalků rozptýlených ve vzduchu.

Další odpovědi
Kepler

Zbývá doplnit kouř: je to taky heterogenní příměs, protože obsahuje zkondenzované mikroskopické kapičky vody a navíc i pevné částečky. Souhrnně se tomu říká aerosoly.

zjentek

Raibeku, takže? ;)