Pokročilý

Je výron nebezpečný?

Rád bych se zeptal, zda je nutné jít s výronem na pohotovost? Dnes na tréninku jsem se zklouzl na mičku a trošku podvrtl kotník. Mám ho dost napuchlý, ale šlapat se na to dá, dokonce mi šlo i trochu běhat. Při sundávání ponožky nebo doteku to celkem bolí. Rád bych se zeptal, zda je nutné navštívit doktora, nebo jen stačí zpevnit a ledovat. Předem děkuji, uživatel tyrox.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Ja bych nastivila lekare. Moje mamka si taky myslela, ze ma obycejny vyron a tak doma trpela asi tejden. Pak uz to nevydrzela a sla k doktoru a tam ji naparili sadru. Kdyby sla hned, mohla mit uz tyden za sebou a skoro bez bolesti.

Další odpovědi:

Zlatý

Zpevnit - a držet v teple...
;-)
Ledováním sice snížíš bolestivost, ale zpomalíš léčení...
A pokud seš si jistej, že je to jen vymknuté, k doktorovi nemusíš (s tím se stejně nedá nic dělat) - já bych tam ale, pro jistotu, zašel (na RTG) - taky může být prasklá nějaká kůstka.

Stříbrný

Fundovanou odpověď dá jen lékař.

Bronzový

Ha ha, a já si myslela, že půjde o výron semene.. :)

Bronzový

Záleží jen a pouze na Tobě na kolik se cítíš a hlavně o tom jak pohlížíš na své zdraví do budoucnosti,ve stáří s tím pak můžeš mít problémy!A to si piš že vím o čem píšu,měl jsem to několikrát z toho asi 3x neléčený.
Jinak doporučené je ledovat (studené zábaly ) a ne teplé.alespoň vždy mně to lékaři doporučovali.

Stříbrný

Šla bych na chirurgii, kde ti kotník zrentgenují a pak ti dají pevnou pružnou ortézu, či poukaz na ní do zdravotnických potřeb, která je lepší než obinadlo, byť třeba pružné. A jak píše gecco, může tam být zlomená kůstka, kterou by bylo třeba pořádně zpevnit. Já si přivodila kdysi "chůzovou zlomeninu" v nártu jen tím, že jsem likvidovala pozůstalost a nosila velké pytle na vyhození, i přesto, že jsem si kotník nevymknula.

Diskuze k otázce

Zlatý

gecco

RyuzakiKate -> chtěla jsi napsat - "a já doufala"...
;-DDD

Zlatý

briketka10

já si to taky myslela otázka je pěkně zavádějící :-DD

Zlatý

gecco

A tady je jasně vidět, na co vy, holky, hnedle nemyslíte...
;-))

Zlatý

briketka10

no dyť než jsme si přečetly ten zbytek
žejo to dá rozum na co jinýho bychom
asi tak myslely :-DD

Bronzový

RyuzakiKate

.. tak když tu někteří neznámí uživatelé pokládají otázky související s problematikou jejich dospívání a bouřlivých hormonálních změn, tak si to na rodinné výchově asi ještě neříkali, no, nebyla by tu taková otázka poprvé :) Každopádně díky za nominaci!

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1281
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.