ada155

Je vynáleze rod životní nebo neživotný?

Nejlepší odpověď
annas

Zřejmě ve škole probíráte rody podstatných jmen, možná vám něco není jasné, proto jste vložil(a) nepřesnou otázku.

Rozlišujeme rod přirozený, biologický = pohlaví a rod mluvnický = podle kterého vzoru se podst. jméno skloňuje.

Vynálezce je rodu přirozeného zpravidla muž, mluvnicky je to podstatné jméno rodu mužského, životné, vzor soudce.

Určitě víte, že životnost rozlišujeme jen u rodu mužského – ten vynálezce jako ten soudce.

Ke vzoru soudce přiřazujeme podstatná jména rodu mužského, životná.

Další odpovědi
ivzez

Ano.
Vynálezce, rod mužský, životný, vzor soudce

gecco

Co je to „vynáleze“???

e1232851@trb

podle toho jestli je vynálezce ještě naživu nebo už ne ;)