anetteline

Je výhodnější vyměnit si české koruny za eura už v ČR nebo si až v zahraničí vybrat peníze z bankomatu ?

Jde mi o výběr z bankomatu v EU
Doplňuji:
Doplním ještě, že za jeden výběr z bankomatu v zahraničí dám u svojí banky (mBank) 35 Kč, což není tak strašné

Nejlepší odpověď
turistika.cz

Pokud budete vybírat větší částku a pouze jednou, vyjde levnější tento způsob … je vysoká částka za výběr v bankomatu. Doporučujeme si vyměnit operativní částku ve směnárně bez poplatku, ne v bance a používat na placení pokud možno co nejvíce platební kartu, tak vyjde placení nejlevněji.

Další odpovědi
pokazdejinak

doporučuju zkontrolovat poplatky… výběr z bankomatu v zahraničí se může hodně prodražit
nejlepší je mít nějakou operativní částku v hotovosti už z ČR a v zahraničí pak kartou přímo platit, spíš než vybírat

já osobně jsem radši platila i malé částky (třeba i jen 3 GBP v kavárně) protože poplatky byly nulové, kdežto výběr byl cca 2,5% + 80,–Kč – ale tohle je už 5 let zpátky

navíc v zahraničí je i víc rozšířený tzv. cashback, že za útratu třeba 6 EUR zaplatíte kartou částku třeba 20 EUR a obchodník vám ten rozdíl vyplatí – co se bankovních poplatků týče jedná se o platbu, ale v reálu jste provedla výběr, a máte hotovost v ruce :)