Avatar uživatele
anetteline

Je výhodnější vyměnit si české koruny za eura už v ČR nebo si až v zahraničí vybrat peníze z bankomatu ?

Jde mi o výběr z bankomatu v EU
Doplňuji:
Doplním ještě, že za jeden výběr z bankomatu v zahraničí dám u svojí banky (mBank) 35 Kč, což není tak strašné

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? iceT, chudst, anonym, anonym, fesoj před 4745 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
turistika.cz

Pokud budete vybírat větší částku a pouze jednou, vyjde levnější tento způsob … je vysoká částka za výběr v bankomatu. Doporučujeme si vyměnit operativní částku ve směnárně bez poplatku, ne v bance a používat na placení pokud možno co nejvíce platební kartu, tak vyjde placení nejlevněji.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
pokazdejinak

doporučuju zkontrolovat poplatky… výběr z bankomatu v zahraničí se může hodně prodražit
nejlepší je mít nějakou operativní částku v hotovosti už z ČR a v zahraničí pak kartou přímo platit, spíš než vybírat

já osobně jsem radši platila i malé částky (třeba i jen 3 GBP v kavárně) protože poplatky byly nulové, kdežto výběr byl cca 2,5% + 80,–Kč – ale tohle je už 5 let zpátky

navíc v zahraničí je i víc rozšířený tzv. cashback, že za útratu třeba 6 EUR zaplatíte kartou částku třeba 20 EUR a obchodník vám ten rozdíl vyplatí – co se bankovních poplatků týče jedná se o platbu, ale v reálu jste provedla výběr, a máte hotovost v ruce :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek