Aman2

Je výhodnější studovat ekonomiku nebo psychologii?

Kde je vyšší šance budoucího uplatnění? Kde je vyšší zisk?

Nejlepší odpověď
gecco

Jako mizernej psycholog na tom budeš stejně, jako mizernej ekonom…
😁
Takže spíš zapátrej, k čemu máš jaký vlohy.

Další odpovědi
(O_o)

psychologie je dle meho nazoru zajimavejsi, poslouchat a diskutovat o problemech lidi. Jedine ceho bych se bal pri studiju je ze casto se na psychologii hlasi lidi co samy maji nejaky problem aby se o nem vic dozvedeli, kdyz nekomu z techto psychicky labilnich lidi rupnou nervy muzou byt i agresivni.

Kelt

Dnes se dává Nobelova cena jak za ekonomii, ale to musíš udělat něco světového, stejně tak za lékařství, psychologie má své místo, například Pavlov – Pavlovům reflex.
Někteří psychologové – Bateson, Victoria Satir – od nich se lidé učí.
Tvoje otázka vypovídá mnoho o tobě. Nezajímá tě, co budeš dělat a vlastně je ti to jedno, nemáš žádné cíle, ideály.

dudu

Já bych na Vašem místě vsadil na sociální služby.

marci1

Pokud bych se měla rozhodnout podle toho, co by mě zajímalo, bavilo a k čemu bych více tíhla, tak psychologii. Výhodnější podle Tvých kritérií bude asi ekonomie. 🙂

Hlada

Silně pochybuji, že by jeden člověk měl stejné vlohy pro dva tak vzdálené obory, takže ve výsledku bude nezaměstatelný špatný ekonom i špatný psycholog. Rozhodně se ale v praxi uplatní víc ekonomů, než psychologů. Najít uplatnění jako absolvent psychologie v oboru je mimořádně obtížné. Účetního potřebuje téměř každý.