Je výhodné,se u družstva,s cca 100 členy,přihlásit k DPH?A za jakých podmínek?

Nejlepší odpověď
Jambalaya

Nenapsal jste jaké družstvo a čím se zabývá.
Jedná-li se družstvo bytové, pak není žádný důvod, aby se stalo plátcem, neboť uskutečňuje většinou činnosti osvobozené od DPH. Z tohoto důvodu by bylo nutné vést velmi složitou evidenci DPH a zcela jistě byste museli použít krátícího koeficientu. Tato administrativa by vám nic nepřinesla, kromě problému 🙂, ale je nutné znát přesná fakta, aby bylo možné to objektivně posoudit.

Další odpovědi
elektrikář

Přihlásit se jako plátce DPH se odvíjí od velikosti tržeb tj. zisku podnikání.