Elfka Andy

Je vůbec v dnešní době možné cestovat sám a na vlastní pěst?

Už hodně let sním o cestě do Skotska, kde budu aspoň měsíc chodit po té nádherné krajině, venkově a třeba navštívím statek nějakých starších manželů, oni mi povypráví o svém životě, a takhle se prostě budu toulat, sama, s báglem na zádech a na noc si někde rozdělám stan. Žádný města, památky, jen příroda. Jsem prostě dobrodružnej typ. Jenže v téhle době, kdy jsou LastMinute zájezdy, hotely, atd., a taky by mě v té noci někdo mohl zabít, okrást, nevím, jestli je to vůbec reálné. Ale sny jsou od toho, aby se plnily, ne?

Nejlepší odpověď
Mirdas

Ano, právě v dnešní době to možné je.Nejdůležitější je schopnost se domluvit.

Další odpovědi
redy

To je hezký, proč ne, ale je fak, t že je to o ústa.
Mám taky různý nápady. ,ale ne sama, to bych se bála ☹

Agneta

Nejde mi diakritika, ani otazniky a zavorky►

No jiste, proc by to nemelo jit, nektere zeny cestuji samy – jedna vypravela v TV o ceste po jizni Azii, a to uz bylo pomerne nebezpecne. Ve Skotsku sice neni kriminalita tak vysoka jako treba v jizni Francii, ale je to proste stejne riziko. Co kdyz se ti udela spatne, nebo neco stane, a nebude tam zadna pomoc, nebo tak neco…
Takovemu jednomu cestovateli se stalo, ze mu zavalil nohu obrovsky kamen, a jedina moznost byla nohu uriznout kapesnim nozem, a to nemel ani lahev koralky, a dokazal to. Tak nam pak napis, cos zazila ty. ►☼

Lamalam

Samozřejmě že je to možné. Posledních několik let jinak necestuji.

lota

Možné to je, jen je to asi méně rizikové pro muže. Jako žena bych si netroufla, jsem srab. Ale zní to hezky!

bolak

hlavně jim nebudeš rozuměť až ti budou vyprávět, poněač skoti neměj česky

melanie

Chcete-li cestovat, tak se nemáte co bát. Když se budete furt všeho bát, tak se dostanete leda na nákup do Kauflandu:)

Elfka Andy

Já právě chci sama, jsem takovej samotář :)

talka

Já taky, ale nebojíš se migrantů?

Elfka Andy

No o to právě jde no… :/ Ale tak já vlastně ani nemám moc co ztratit, takže…

Agneta

Treba ztratit nohu, ze…a na vanoce dostat pod stromecek drevenou, ze…