Miroslavst

Je vůbec možné přežít v takových podmínkách? Musí být člověk přizpůsobený-vytrénovaný nebo lze na to přivyknout?

Pokud je u nás –20°C, říkáme si, jaká je zima. Auta nechtějí jezdit, skoro nikdo není připraven.
Je možné se nějakým způsobem připravit na podmínky, kdy teplota dosahuje –60°C?

Může normální člověk přežít v takových podmínkách nebo musí být trénovaný?

http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/evropa/225251-na-sibiri-je-mraz-60-stupnu-pod-nulou.html

Nejlepší odpověď
kropitko

Jsem si jistá, že bych v takových podmínkách, bez přípravy nepřežila,,chce to zvyk, zkušenosti, vědět jak se chovat, jak se ochránit.

Další odpovědi
AndreiRanger

V takové zimě přežije lední medvěd, sob, tučňák , lachtan a rusák 😁 Pro člověka pocházejícího z mírného podnebí je tato teplota neúnosná, stejně jako po lidi z tropů 0C. Pokud nežijete déle v chladném počasí, nemáte šanci.

anonym

může přežít,byla jsem v Moskvě kde teplota byla –50,záleží jaké tam jsou povětrné podmínky a hustota vzduchu,

BEAES

Já bych to nepřežila, ještě, že to není v ČR.