Je vůbec legální mít u sebe 300 tisíc ? Já myslel, že s takovou velkou částkou se smí manipulovat jen přes banku.

http://zlin.id­nes.cz/zlodej-vzal-z-auta-penezenku-s-300-tisici-s-triceti-tisici-ji-zahodil-1f0-/zlin-zpravy.aspx?c=A110908­_131454_zlin-zpravy_toi

Nejlepší odpověď
baghira

Podle zákona 254/2004 Sb. se platby nad 15000 eur musí provést bezhotovostně (až na výjimky). Ale nikde není omezeno, kolik peněz v hotovosti můžeš mít u sebe, klidně i milióny.

15 000 eur = cca 360 000 czk

Další odpovědi
Drap

oficiálně je předepsána platba převodem nad 500000 kč

terry

Proč bys u sebe nemohl mít 300 tis???
Stačí několik hotovostních plateb a je to hned.
Omezení platí na jednorázovou platbu.

arygnoc

není nelegální mít u sebe jakékoliv množství peněz (je to pouze podezřelé).

při větších transakcích se upředňostňuje bankový převod.

By jste se divil, kolik lidí má doma miliony v hotovosti.