postcd

Je vklad do banky bezpečný?

třeba když mám v hotovosti 300 tis. kč v 500 korunách tak jak to probíhá a jak to udělat nejvhodněji když chci tento papír proměnit v čísla na svém bankovním účtu? jak by probíhalo předání peněz, kdybych chtěl vložit třeba 2 miliony kč?

Nejlepší odpověď
anonym

Ad 1. hotovost 300.000,– Kč – přijdeš do banky, pokladní si hotovost převezme, peníze zkontroluje a přepočítá – a poté provede vklad hotovosti na tvůj (nebo jiný) účet
Ad 2. 2 mil. Kč – banka je povinna takový vklad hlásit na FÚ, který ti může vyměřit pokutu až 500.000,– Kč – denní limit pro hotovostní operace je 350.000,– Kč (takže 2 mil. bys musel vkládat na 6×)
Otázce – zda je vklad bezpečný, nerozumím…
😉

Další odpovědi
arygnoc

ohšadne bezpečnosti vladu do banky, teda istoty, že účet je chránený pri zániku banky, jej insolventnosti a pod.:

V možnostech bankovní regulace a dohledu v tržních podmínkách není a nemůže být zabránit krachu každé banky. K zajištění, aby takovéto ukončení činnosti banky mělo minimální dopady především na drobné klienty bank slouží Fond pojištění vkladů.

Výše náhrady se vypočítá z celkového objemu pojištěných vkladů jednotlivého vkladatele u dotčené banky a poskytuje se ve výši 100 % tohoto objemu, maximálně však do výše ekvivalentu 100 tisíc EUR pro jednoho vkladatele u jedné banky.

zdroj: https://www.cnb­.cz/cs/dohled_fi­nancni_trh/vy­kon_dohledu/pos­taveni_dohledu/u­verove_institu­ce/pojisteni_vkla­du.html

:-Q

led

1 – Vklad je bezpečný natoľko, nakoľko je „bezpečná“ spoľahlivá banka. To, že vylúpia bankovú pobočku, v ktorej máte vložené peniaze, znamená, že majiteľ tejto pobočky, banka, vaše peniaze prevedie z inej pobočky, pokiaľ neskrachuje. V tom prípade sa postupuje podľa zákonom stanoveného ručiteľského programu.
2 – pri vklade peňazí do pobočky, pokladík/čka vloží peniaze do počítačky, kde aj kontroľuje pravosť bankoviek a zaeviduje ich na predpísanom tlačive, s ID vášho občianského preukazu, pasu, a zapíše v počitači v účtovnom programe. Vám odovzdá doklad o vložení prevzatej sumy na váš, prípadne vami určený, účet. (2 miliony v 500Kč bankovkách zase nie je taký veľký balíček , púhych 40 balíčkov po 100 bankoviek tj.malý kufrík)
3 – počítajte trochu so stratou času, pretože takýto hotovostný vklad musia banky hlásiť na finančný úrad. veď, kto už nosí po vačkoch 500 Kč bankovky v hodnote 2 milionov. Myslím, že mowla to jasne v bode 2. vysvetlil

anonym

Dnes je jistota jen smrt a daně.