jjj123456789

Je více komunista Cohn-Bendit, nebo Putin?

Doplňuji:
Myslel jsem Daniela Cohn-Bendita.

Nejlepší odpověď
annas

U Cohna-Bendita jste neuvedl křestní jména.

První se jmenuje: i Gabriel Cohn-Bendit, narozený 14.dubna 1936. Jeho názory jsou v odkazu

http://fr.wiki­pedia.org/wiki/Ga­briel_Cohn-Bendit

Druhý se jmenuje Daniel Cohn-Bendit (4. dubna 1945).
Jeho názory v odkazu
http://en.wiki­pedia.org/wiki/Da­niel_Cohn-Bendit

Vladimír Putin ( 7. října 1952) – jde obývalého člena KGB a KSSS a špiona v bývalé NDR.
více rovněž v odkazu
http://en.wiki­pedia.org/wiki/Vla­dimir_Putin

Doplňuji:
„ROZHOVOR
ZAPOMEŇTE NA ROK 1968 – S DANIELEM COHN-BENDITEM O MINULOSTI, EVROPSKÝCH VYHLÍDKÁCH A ČESKÝCH ZELENÝCH – ZUZANA BRODILOVÁ, TOMÁŠ HAVLÍN“

Daniel Cohn-Bendit – se stal z revolucionáře poslancem.
Uvádí: " V roce 1968 jsem byl vůdcem francouzských studentů…
…ale byl jsem také libertarián. Byl jsem člen anarchistické skupiny a svobodomyslné názory tvořily její samozřejmou součást.
Tehdy jsem si prostě myslel, že všechny společenské změny mohou přijít jen z prostředí mimo politické instituce, skrze revoluci. A to je rozdíl oproti tomu, co si myslím dnes
Ničeho jsem se nevzdal, pouze jsem transformoval své představy. Pochopil jsem, že instituce a práce v nich jsou potřebné."

" Nebezpečí nepředstavují komunisté, ale radikální pravice a z toho mám strach. Je možné tomu vzdorovat, pokud existuje silné sociální hnutí. Například odbory ve Francii, které se ekonomickou krizí zabývají. Ale jinde, kde takové hnutí neexistuje, je to těžké. "
http://novypros­tor.cz/clanky/329/za­pomente-na-rok-1968---s-danielem-cohn-benditem-o-minulosti-evropskych-vyhlidkach-a-ceskych-zelenych.html

--
Vladimír Putín :
Jsme hlavní evropský národ, byli jsem vždy nedílnou součástí Evropy a sdílei všechny hodnoty a ideály svobody a demokracie. Ale budeme provádět tento proces sami, s přihlédnutím ke všem naším specifickým vlastnostem a nemáke v úmyslu poskytovat komukoliv informace o tom, co učiníme.

http://hollow­verse.com/vla­dimir-putin/

Projděte se články a určitě si vytvoříte vlastní názor na oba jmenované.

Další odpovědi
da ny

Komunista je pro beztřídní společnost, nikdo nemá mít žádné jmění… :)
Nabízí se otázka: Proč je politik/spisovate/ každý člověk, který je levicově orientován nazýván „komunistou“?
Strana Zelených byla i u nás vlevo, vpravo, vpravo…

Daniel Cohn-Bendit studoval sociologii a třeba ví co a proč to dělá…

„Obvykle je levice používaná pro popis skupin podporujících změnu tradičního sociálního pořádku s cílem rovnostářstějšího přerozdělování bohatství a privilegií. Obsah pojmů levice a pravice se v různých společnostech a v různých dobách může různě vyvíjet.“
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Le­vice

Ze sociologických výzkumů vyplývá, že tak, jak si mnozí mladí lidé dnes představují svou budoucnost, život, zajištění – jsou typičtí levicoví voliči – aby se splnila jejich očekávání ;)
K volbám někteří nejdou a často volí (radikální) pravicové politiky
(… i z přednášky na VŠE 2013…)

jmhad

Ani jeden – resp. oba mají ke komunismu stejně daleko jako hladovej pes ke kosti za výkladem. Pokud kohokoliv nějaký pisálek označí jako levičáka,ještě to není komunista.

annas

Cohn-Bendit Daniel nebo Cohn-Bendit Gabriel? Který vás zajímá? 🙂

Agneta

Cohn-Bendit mluví perfektně francouzsky a německy. Putin mluví perfektně německy a rusky (má i děti na něm. škole). A teď ty, jjj123456789 !!! :DDD