faktor82

Je vhodné svazovat palmám listy (regulace růstu do šířky)?

Protože mám v bytě celkem hodně rostlin, zejména palem, a ty rády rostou do šířky, rád bych jejich „roztahovačnost“ reguloval. Je vhodné jim svazovat listy nebo jim to může nějak uškodit? A lze použít obyčejné „plastové“ vázací pásky s drátkem uprostřed (na vázání kabeláže k elektrospot­řebičům) nebo je vhodnější něco jiného?

Nejlepší odpověď
anonym

u některých palem se to doporučuje,ale jde hlavně o venkovní palmy,aby se tak chránili proti lámání větrem,v bytě je to zbytečné

Další odpovědi
hanulka11

Palmy jsou krásné ,ale jen ve velkém prostou vynikne jejich krása. Já jsem se velkých zbavila, protože by zabíraly stále více místa . Myslím,že škodlivé to pro ně není , ale není to nic pěkného.