Elis Pokorná

Je vhodné studium veteriny?

Dcera chce jít studovat veterinu, já se ale bojím, že se v dnešní době neuživí(peníze na vlastní ordinaci nebude mít a práci těžko sežene).Jak to vidíte vy? A kolik má takový veterinář plat? Díky.

Nejlepší odpověď
Lucijej

Toho bych se nebála, stejně po škole bude muset ještě pracovat „pod dohledem“ zaběhnutého veterináře, než si udělá nějaku atestaci, takže svoji ordinaci ani hned potřebovat nebude. Navíc v poslední době se rozmáhají různá veterinární centra a zvířecí nemocnice.
A co se týče platu to je různé, ale veterináři budou potřeba stále – lidi se jentak navzdají psů a koček, navíc krávy a prasata taky najednou nepřestanou chovat, taky záleží jestli se nezaměří na nějaká exotická zvířata, dostihové koně atd......

Další odpovědi
odpomass

Opravdu nemá cenu, abyste jí určovala, co má studovat podle peněz/platu. Při studiu je vždycky nejdůležitější, co onoho člověka opravdu baví a k čemu má nemateriální vztah. Mimochodem, veterinář může mít plat pohádkový, ale také třeba slabší, to záleží na mnoha okolnostech. Práce pro takové lidi ale určitě vždycky bude…