zdennyve

Je vhodné mořit česnek k sázení slabým roztokem hypergamu?

Doplňuji:
omlouvám se správně má být hypermanganu/snad je to správně/

Nejlepší odpověď
hanulka11

V současné době už nedoporučujeme rozdružení česneku na stroužky a jejich moření výhradně těsně před výsadbou, ale považujeme rovněž za správné rozdružení na stroužky a moření dříve, třeba už začátkem září. Po namoření musí být stroužky během 12 hodin vysušeny a uloženy do doby výsadby na suchém větraném místě.
Za základ moření považujeme přípravek SULKA (5%) proti vlnovníku česnekovému (proti háďátku zhoubnému téměř neúčinkuje – ale v naší sadbě háďátko není). Česnek se moří 6 – 12 hodin (přes noc), ne déle – může dojít k popálení. Mořicí lázeň nelze použít opakovaně.
Je-li namořeno v Sulce dříve, je vhodné před vlastní výsadbou namočit stroužky asi na 1 hodinu do vody a po oschnutí co nejdříve vysadit.
Proti fuzáriu není zatím žádné mořidlo, jedinou účinnou obranou je pozdní výsadba česneku – nejlepší termín výsadby je den před zamrznutím

Zdroj: http://www.k-cesnek.cz/pes­tovani.php

zdennyve

chtěla jsem vědět,jestli má někdo zkušenosti s hypermanganem­.Jestli to někdo používá na své zahrádce!K zalévání nebo moření cibulovin