paul1

Je vhodná vodovzdorná překližka k zhotovení pařeniště?

Mám tzv. vodovzdornou překližku síly 15 mm z jedbé strany je žlutá,
z druhé hnědá. Stáří cca 20–30 let, přesně nevím, dostal jsem ji
před 10 lety. Je vhodná pro zhotovení bočních stěn pařeniště?
Ví někdo, jaké lepidlo se používalo na tyto překližky a též
či nehrozí při vyšších teplotách v pařeništi k uvolňování
škodlivých látek – a jakých?
Pravdědobně jsou překližky lepeny fenolformalde­hydovým lepidlem,
ale nevím, či je škodlivé i po vytvrzení a též po 20–30 letech.
Předtím jsem dělat stěny pařeniště z obyčejných desek, ale to je
jen dočasné řešení, na rok nebo dva, potom je napadne houba.
Za rady děkuji předem.

Odpovědi
anonym

Po 20–30 letech už uvolňování škodlivých látek nehrozí (při teplotách v pařeništi běžných).
Klidně tu překližku použij.
😉

mosoj

Tak lepidlo těká dokud tam je a to je tam tak dlouho, dokud se deska nerozpadne. Nicméně to žádné velké množství nebude.
Ta překližka shnije také !

gaja

tahle překližka je v extrémních podmínkách (pařeniště) vodovzdorná jen chvilku…
a co zkusit takové ty pevné lisované recyklované plasty, dají se koupit v různých provedeních a velikostech…? To by mělo být stálé…