Avatar uživatele
rvesi

Je k zateplení šikmých střech a fasády domu vhodná vata?

Dobrý den, mám možnost koupit VELMI LEVNĚ vatu určenou k zateplení ploché střechy o tloušťce 80mm, ale použil bych ji na zateplení fasády domu z pálených cihel… dle stavoše dám akorát o 2 hmoždinky na m2 víc, protože je těžší než vata určená na fasádu (kontaktní zateplovací systém)
Dle výrobce této vaty není vhodná na svislé zateplení, jsou prý při výrobě použity jiné postupy… tato vata má speciální vytvrzenou 2cm vrstvu, protože je určena k zateplení plochých střech.
Mě zajímá, jestli s tímto problémem má někdo zkušenosti, případně Váš názor, Deěuji. Rvesi

Zajímavá 0 před 2761 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Klaproth

Řídil bych se doporučením výrobce. Když píšou, že na fasády není vhodná, asi vědí proč.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Bob2

určitě vatu na zateplení fasády nepoužívat! je logické, že na rovině se ta váha rozloží, ale svisle to podle mě nebude moc držet, ať tam dáš cokoliv a udělá to neplechu…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cukrar

Když nenapíšete označení vaty, nemůže Vám nikdo radit správně.
zateplení vatou 8cm je určitě málo.
Taky existuje agro vata k pěstování rostlin, nevhodná pro zateplení, páč nemá potřebnou lambdu. Přesto jí občas někdo z neznalosti použije na zateplení…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MarkettB

Vatu v žádném případě něpoužívat! Levný nákup by se vám rozhodně nevyplatil. Našetřete radši na polystyren…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek