fcoop

JE VĚTA:„Když se chceš mít jako prase v žitě,musí se z tebe stát nejdřív svině“ PLATNÁ?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
anonym

Ne

Co znamené,mít se jako svině v žitě? Podle některých z vás musí být svině každý,který si za poctivě vydělané peníze (dělnická profese)dopřeje zahraniční dovolenou,koupí si nové auto a má slušně zařízený byt ve svém vlasnictví,pod­poruje své děti i vnoučata?!
V tom případě mne považujte za svini!

Další odpovědi
arygnoc

Ano

dnes se jenom svině může mít jako prase v žitě (pokud nevyhraje jackpot ve sportce a sportka mu ho vyplatí).

hanulka11

Ano

bohužel, dnes to tak platí

led

Ano

Keď chceš s vlkmi žiť, musíš s nimi vyť.

anonym

Ano

Je to svatá pravda,jen nesmíme zapomenout,že na každou s…i se vaří voda.

quentos

Ano

Meropa

Ne

DaiWoman

Ne

anonym

Ne

jendahun

Ano

Tak to dnes v životě chodí.

filva

Ano

Proč by nemohla.

samicek333

Ano

Pájo

Ne

led

Pre Barbakana,
ale podľa mňa, nemusíme sa váľať ako svine v žite, alebo spolu s vlkmi vyť a nechať sa vykrmovať druhými. Môžme žiť poctivo zo svojej práce a pritom žiť ako ste opísali. Máte pravdu, že je to ťažké. No myslím, že ste sa sám nechtiac nazvali nesprávnym menom.

fcoop

jami155 – kéž by to tak bylo.

anonym

Já vím,že není,je to jen naše zbožné přání,viď?

Kerberus

Domnívám se, že chybí ještě jedna varianta – jak kdy, jak kdo.

Ne každý se musí stát sviní, když se chce mít dobře. I když pro horních 10 000, dnes už možná pro víc, tato slova platí …