Toruk

Je vesmír konečný, nebo nekonečný?

Zdravím vespolek, má otázka vlastně ani primárně není otázkou, jako spíš… před časem tady tato otázka padla a já na ni odpověděl, že „je nekonečný“. Nyní připouštím, že jsem se mohl mýlit, a že vesmír pravděpodobně není nekonečný… ale je obsažen v nekonečném.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Vše má svůj konec, tak stejně vesmír. Bohužel nikdo však neví kde a proto je lepší říct, že je nekonečný.
Ale tam někde v dáli, hodně nepředstavitelně daleko je konec vesmíru.

Další odpovědi
BEAES

Já myslím, že to zatím není prozkoumané…kdo ví…ve škole nás učili, že je nekonečný.

dudu

Tuším včera jsem k problematice, co je asi náš vesmír uvedl následující:

  • Bůhví, třeba poslední výzkumy naznačují, že námi viditelný vesmír je vlastně hologram!?

Vědci jsou z toho všeho jak se říká „na větvi“.
Lze si tedy představit možnost, že vesmír je něco jako obrovská bublina, jejíž obsah tvoří i naše sluneční soustava potažmo galaxie a tuto „kouli“ ohraničuje – uzavírá od příp. dalších vesmírů energie rotující obrovské černé díry. Satelity již dohlédly kamsi na hranice viditelnosti, kde se obraz jakoby rozpradá na jakési „pixely“. Všechno jsou to ovšem pouhé teorie!

RomanP

Lidská civilizace dokáže prozkoumat jen tu část vesmíru, kam jim vyjde palivo a dosah družicového signálu s řídícím střediskem na zemi. Až se podaří lidstvu vybudovat ve vesmíru mezi stanice tak se může začít zjišťovat, zda je vesmír nekonečný

poa.li

Vždycky je všechno jinak…

Děda Louda

O nekonečnosti vesmíru se vedou dalekosáhlé debaty na nejrůznějších úrovních, přesto tato otázka nemá jednoznačnou odpověď.

Mohu ale se vší odpovědností vyřknout své přesvědčení, že zaručeně nekonečná je lidská blbost.

Korelice

Tohle je sporná otázka.
Podle fylozofie- každý má svou pravdu. :D

Rocker

Na konci vesmíru byl jen Chuck Norris:-)