zjentek

Je vesmír jen projekce, která kryje skutečný prázdno, který je tam, všude okolo nás doopravdy?

Nejlepší odpověď
Cenobita

Zcela jistě kolem nás není prázdno, všechna astronomická měření nasvědčují tomu, že hvězdy jsou reálné, jejich hmoty jsou reálné a důkazem je například to, že u nich byly objeveny planety, což je v souladu s fyzikálními zákony. Kdyby byl vesmír jen projekce, nedopadalo by na Zemi světlo z hvězd, ale jen světlo z projekce a to by se projevovalo nejspíš jinak. Dalším důkazem je princip vzniku těžkých prvků v nitru hvězd. Kde jinde by se ve vesmíru brala hmota a prvky těžší než vodík ? Periodická tabulka nemohla vzniknout jen tak sama od sebe nebo stvořením, musel to být proces jako vše ve vesmíru.

Tak trošku mi připadají ty představy o hologramech jako návrat ke středověkým představám o „sféře hvězd“ viz:

http://1.bp.blog­spot.com/-s1qCQCuXVsc/Un­vrxKIRgvI/AAA­AAAAAKnU/Q-IkTAopjxQ/s1600/CE­U.jpg

Zdroj: http://1.bp.blog­spot.com/-s1qCQCuXVsc/Un­vrxKIRgvI/AAA­AAAAAKnU/Q-IkTAopjxQ/s1600/CE­U.jpg

Další odpovědi
dudu

Tato zdánlivě bláznivá teorie se objevila zcela nedávno a opírá se o indicie, že náš vesmír je holografická projekce neboť se jeví dvourozměrně a záběry z nejvzdálenějších oblastí jsou na okrajích rozostřeny a jakoby se rozpadají na pixely. Ani Kalousek neví jak to vlastně je.

ivzez

Já sice o nedávné teorii nic nevím,
ale představa holografické projekce
zní zajímavě… (–:

mzm

Akorát se ta projekce projevuje tolika (i našimi prostředky) měřitelnými jevy, že je pravděpodobnější (a z pohledu nějaké projekce i jednodušší), že tam někde daleko jsou fakt nějaké ty pohybující a interagující hmoty a energie.

Z poslední doby zajímavá záležitost detekování gravitačních vln to zase jen potvrzuje.

Zdroj: https://www.li­go.caltech.edu/new­s/ligo20160211

kelley

V Matrixu se ta projekce i se správnými výsledky astronomických měření promítala softwarově přímo do mozků 🙂