Rokio

Je velmi hodně a docela hodně to samé?

Protože jsem to v písemné práci nepovažoval za synonymum, ztratil jsem jeden bod.

Jak to vidíte vy? Je to podle vás to samé?

Nejlepší odpověď
annas

Učitel vás zřejmě hodnotil správně

Velmi hodně není to pravé ořechové.

Bylo tam velice (velmi) moc lidí, hodně lidé., tuze moc lidí, docela hodně (moc) lidí.
......

Velmi vyjadřuje velkou intenzitu, velkou míru něčeho; velice, hodně, , značně, nadmíru:

Docela – 1. úplně, zcela, nadobro, dočista: 2. vyjadřuje stupňování; dokonce.

Hodně vyjadřuje míru i vlastnost – bylo tam hodně lidí – míra, má hodně šedivé vlasy – vlastnost.

Byla tam docela hodně lidí, dokonce hodně lidí – více než hodně.

Druhá sktuečnost velmi je synonymum pro hodně. Takže opakujete hodně hodně – velmi velmi lidí Docela také znamená vyšší intenzitu.

Další odpovědi
Kepler

Bod jsi ztratil neprávem. Podle posledních zjištění Akademie věd je velmi hodně o 2580 miliprdů více, než docela hodně, měřeno za normálního atmosférického tlaku a teplotě 293 K.

Klaproth

Podle mě je velmi hodně o něco víc, než docela hodně.