Dick

Je velky rozdíl ve sledování HD, HD Ready a Full HD?

jak na tyto vlastnosti koukat při koupi televize

Nejlepší odpověď
mosoj

Do HD patří HD ready i Full HD ! Nejedná se totiž o normu ale jenom o obchodní označení.
Panely s rozlišením HD ready se již moc nevyrábí snad jenom u plazmy je toto rozlišení ještě možno najít.

A teď se na to musíte podívat z hlediska toho na co se budete dívat, jaký signál budete přijímat.
Pokud to bude signál v rozlišení ve full HD je samozřejmé že panel s rozlišením full HD to podá lépe než jakýkoliv panel s menším rozlišení. On to totiž podá 1:1 bez jakéhokoliv přepočtu( bohužel pozemní DVBT ve Full HD je ještě daleko) . Jakýkoliv jiný signál v rozlišení SD který přijmete, vyjde paradoxně lépe na Tv s nižším rozlišením to jest HD ready. Souvisí to s nutností přepočítat obraz s nižším rozlišení na vyšší. TV tak vlastně vytváří z jednoho skutečného! pixelu dva nebo tři pixely. Prostě musí si obraz domyslet. V tomto případě je výsledný obraz vždy! horší než originální zobrazený v nativním ( reálném)rozlišení.
Čí větší je třeba přepočet tím horší je výsledný obraz. Při koupi TV v rozlišení HD ready se vám v budoucnosti může stát, že při příjmu Tv ve full Hd bude TV přepočítávat obraz na nižší rozlišení a opět nedosáhnete maaximální možné kvality. Z hlediska budoucnosti je lépe kupovat TV s rozlišením full Hd i když v současné době to zas taková výhra není.

Další odpovědi
www

Jak se na to dívat při nákupu TV bylo sděleno.
Pozor ale, mám signál od UPC a tam musíš mít od nich také settopbox na HD(za poplatek a nemluví o tom), jinak jsou ti všechny parametry TV k ničemu!
Zkušenost

Michal Kole

Jednoduše

Jde o rozlišení obrazu
HD ready je menší než full HD

HD Ready vysílají zejména některé satelitní stanice, jako ČT HD, Nova HD, Prima HD.

ve Full HD se kupují filmy na blu-ray discích.

Ne všechny pořady v TV na blu-ray disku jsou nativně v HD. Jinými slovy, byli do HD překonvertovány a trochu digitálně vyhlazeny, aby přechod nebyl tak strašný, ale stejně je to znát a produkční firmy to dělají jen proto, aby měli co prodávat, protože nativních filmů v HD je málo.

egroups

Moment,vysílání ze satelitu Nova HD,Prima HD apod je jen v rozlišení HD Ready?Uvažoval jsem totiž,že si pořídím HD satelit,abych využil svou FullHD TV.Pokud ovšem je to vysíláno v nižším rozlišení,tak to nevyužiji,stejně jako u pozemního vysílání.