Rokio

Je velká chyba, pokud neposlechnu učitelku, pokud je daný úkol nemožný nebo nesmyslný?

Ani voják nemusí uposlechnout rozkaz, pokud se mu zdá nesmyslný. Platí toto i v jiných situacích?

Nejlepší odpověď
ivzez

O vojácích to od tebe čtu prvně, o těch nic nevím.

Neuposlechnout učitelku/učitele je chyba,
posoudit možnost úkol (ne)splnit, případně
nesmyslnost nemají žáci, ale učitelé.

Někdy může být zadání zdánlivě nesplnitelného
či nesmyslného úkolu i záměr, který má žáky inspirovat
k hledání netradičních či nestandardních řešení.

Obecně:
Pokud by opravdu šlo o nesplnitelný nebo nesmyslný
úkol, je podle mne chyba prostě jenom neposlechnout.
I učitel je jenom člověk, i on se může (z)mýlit.
V takovém případě bych navrhla slušnou (zdvořilou)
debatu o problému.

[Pokud nenapíšeš, oč konkrétně šlo, nedá se odpovědět více.]

Další odpovědi
Mc Merkurion

… o těch vojácích si to četl kde? … voják si může na rozkaz stěžovat až po splnění, to by byl pěknej bordel, kdyby pěšáci rozhodovali, zda je rozkaz nesmysl (http://zakony­.centrum.cz/tres­tni-zakonik/cast-2-hlava-12-dil-1-paragraf-375 ) …
… a s tou učitelkou je to podobný, stěžuj si, ale sám od sebe nic rozhodovat nemůžeš, jseš v situaci podřízeného …

anonym

Velká chyba by to nebyla ani v případě, že by daný úkol možný, nebo smyslný byl.

Tw!st

Nemusíš poslechnout učitelku nikdy, co se týče úkolů, práce apod. Měl by ses rozhodnout podle vlastní vůle, jestli ten úkol chceš udělat, podle toho jak moc ti záleží na výsledcích.

bububabu

Otázkou je proč by učitelka dávala úkol který nelze splnit? Pokud to není jen nějaký chyták třeba… :)