Kyta

Je vědecky prokázáno,,že obyčejná voda,když je v blízlosti,včel­stev,je zdravější?

Doplňuji:
zda má,léčivé účinky…

Nejlepší odpověď
Pájo

A na podkladě čeho by, podle Vás, měla být ta voda zdravější? Jenom kvůli tomu, že kolem ní včelky poletovaly?
Včely přijímají vodu (pro svou potřebu) prostřednictvím medu, ostatní vodu pak k ochlazování roje a ředění mateřské kašičky.

O vlivu vody ozářené, respektive ovlivněné pouhou přítomností včel na naše zdraví jsem notně! skeptický a považuji to pouze za „přípravu pro prodej“ další zaručeně ozdravné řady výrobků pro zdraví. Vědecký podklad to nemá žádný a ani mít nebude.

Další odpovědi
Damiana

Názory na tzv. ovčelenou vodu se různí. Léčitelé a někteří včelaři říkají, že voda, která byla umístěna po dobu jednoho měsíce v úrovni včelstev má na lidské zdraví blahodárné účinky. Včely prý vydávají zvláštní energii, která tu vodu „nabije“ a ona je pak doslova elixírem zdraví – prý má léčit i cukrovku…
Na druhé straně byla ovčelená voda podrobně vědecky zkoumána a nic extra se v ní nenašlo. Takže je to opět jen o tom, jestli někdo v něco věří. Placebo efekt, vlastní přesvědčení apod. Znám pár lidí, kteří ji pijí a libují si v tom, jak se po ni cítí dobře, ale…:-)
Doplňuji:
Tímto výzkumem se podrobně zabýval Ing. D. Titěra (vedoucí výzkumu a zkušební laboratoře) z Výzkumného ústavu včelařského a ve výsledku sám uvedl, že ovčelená voda žádné zvláštní a doložitelné účinky skutečně nemá.

ladaadal

Je to stejné jako povídačky o blahodárném vlivu včelího bzučení. Tchýně se kdysi zbláznila, uvěřila jim a chodila dva měsíce sedat na hodinu do úlu a poslouchat. Stále je stejný magor se stále stejnými zdravotními problémy. Nezaznamenala jediné zlepšení, ani psichycké ani fyzické.

anonym

http://www.pa­lelo.cz/21-vyzarovani-vcelstva-mytus-ci-skutecnost.php?ut­m_source=rss&ut­m_medium=feed&ut­m_campaign=rss-clanky

http://www.vceli-produkty.eu/ak­tuality/vcela­mi-ovlivnena-voda

anonym

ladaadal tys mě rozesmál, smála jsem se tady nahlas, představila jsem si, jak sedí tchýně u úlu a čeká… DDD