Pokročilý

Je vědecky prokázáno,,že obyčejná voda,když je v blízlosti,včelstev,je zdravější?

Doplňuji:
zda má,léčivé účinky...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

A na podkladě čeho by, podle Vás, měla být ta voda zdravější? Jenom kvůli tomu, že kolem ní včelky poletovaly?
Včely přijímají vodu (pro svou potřebu) prostřednictvím medu, ostatní vodu pak k ochlazování roje a ředění mateřské kašičky.

O vlivu vody ozářené, respektive ovlivněné pouhou přítomností včel na naše zdraví jsem notně! skeptický a považuji to pouze za "přípravu pro prodej" další zaručeně ozdravné řady výrobků pro zdraví. Vědecký podklad to nemá žádný a ani mít nebude.

Další odpovědi:

Zlatý

Názory na tzv. ovčelenou vodu se různí. Léčitelé a někteří včelaři říkají, že voda, která byla umístěna po dobu jednoho měsíce v úrovni včelstev má na lidské zdraví blahodárné účinky. Včely prý vydávají zvláštní energii, která tu vodu "nabije" a ona je pak doslova elixírem zdraví - prý má léčit i cukrovku...
Na druhé straně byla ovčelená voda podrobně vědecky zkoumána a nic extra se v ní nenašlo. Takže je to opět jen o tom, jestli někdo v něco věří. Placebo efekt, vlastní přesvědčení apod. Znám pár lidí, kteří ji pijí a libují si v tom, jak se po ni cítí dobře, ale...:-)
Doplňuji:
Tímto výzkumem se podrobně zabýval Ing. D. Titěra (vedoucí výzkumu a zkušební laboratoře) z Výzkumného ústavu včelařského a ve výsledku sám uvedl, že ovčelená voda žádné zvláštní a doložitelné účinky skutečně nemá.

Pokročilý

Je to stejné jako povídačky o blahodárném vlivu včelího bzučení. Tchýně se kdysi zbláznila, uvěřila jim a chodila dva měsíce sedat na hodinu do úlu a poslouchat. Stále je stejný magor se stále stejnými zdravotními problémy. Nezaznamenala jediné zlepšení, ani psichycké ani fyzické.

Diskuze k otázce

Stříbrný

Samba

ladaadal tys mě rozesmál, smála jsem se tady nahlas, představila jsem si, jak sedí tchýně u úlu a čeká... DDD

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1277
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 990
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 714
Zlatý quentos 713
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.