ReHu

Je vám znám některý stát, kde ekonomika funguje? Tedy systém, který by měl fungovat i třeba za 20, 30 let?

Nejlepší odpověď
mosoj

Nikde ve světě jsem nebyl a kdybych byl, zajímal bych se v tu chvíli asi o něco jiného. Ale moji kolegové kteří cestují a v oboru ekonomika jsou trochu znalí, říkají že jakž takž to funguje v severských zemích včetně státní správy. Ostatní zbytek Evropy je na tom ± stejně. Bordel a korupce kam se podíváš.

Nevím, ale adminovi ta odpověď asi nepůjde pod fousy.

Již několik let říkám, že být mladší a bez závazků, nejsem v této republice ani minutu.
Nejdřív jsem se za to styděl, ale čím dál víc nabývám dojmu, že jiné cesty není.
Doplňuji:
Takto pojatý kapitalismus nemůže skončit jinak než jako v Egyptě a jinde.
Lidé si to líbit nenechájí protože jim půjde o holé živobytí a nebude jiného zbytí.

Další odpovědi
Miroslavst

Vatikán. :)

anonym

V nějakém časáku jsem četla,že Lucembursko je zemí,kde to funguje,ale jestli to platí ještě teď,to nevím.Dobře na tom býval ještě Katar.