Neonka

Je v zimě nutná nějaká zvláštní péče o tlapky psů a koček ?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Minimálně omýt od soli, které je na chodnících v zimě dost.

Další odpovědi
dědapetr

Utřít vlhkým hadrem a natřit nějakým krémem.

irij

Ano , sůl je nejhorší . Omyt vlažnou vodou a natřít třba indulonou. A pak když je sníh a namrzá na tlapkách(když má pejsek na tlapkách delší chloupky , tak pomoct vydolit. Našeho pejska to někdy tak sužuje, že z toho kulhá.
Asi jste čerstvá chovatelka , ještě doporučím: Psí šampony – velice drahá záležitost, zvláště když je pejsek větší, efekt jinak žádný. Výborné-použít lidský žloutkový nebo březový, srst je krásně lesklá a zdravá.

dagry

Indulona není hodná, protože obsahuje vodu. Nejlepší je čistá kosmetická vazelína. Kupuji ji v lékárně. Když jsou venku velké mrazy tak před větší vycházkou natřu psovi tlapy. Jinak to moc nehrotím, pes je pak zbytečně přecitlivělý.