Kelt

Je v tomto vtipu logika, nebo ne?

Napadl mne známý vtip.
Otec říká synovi. Ty jsi tak hloupý, že kdyby byla soutěž o nejhloupějšího člověka na světě, tak by jsi byl druhý.
Syn: A proč druhý.
Otec: Protože jsi hloupý.
Je v tom něco nebo je to blbost? Tak díky.

Nejlepší odpověď
klumprt

Je to taková blbost. Bylo to myslím v Knoflíkářích a říkala to postava Evy Holubové svému manželu v podání Rudolfa Hrušínského. (Možná se pletu.)
Ta paní svého muže neustále deptala, kritizovala a shazovala. V pozadí byla skutečnost, že on nevydělával žádné peníze („Neživíš, nepřepínej“). On pak své těžce zkoušené sebevědomí udržoval tím, že dokázal flusnout na osmičku na lokomotivě, která nad ním projela, když ležel na pražcích.
Čili to pozadí toho vtipu, který je vlastně filmovou hláškou, je trochu složitější. Vtip vytržený z kontextu filmu, v tomto případě navíc trochu překroucený, zní poněkud blbě.

Další odpovědi
mojitek

v tomhle logika moc není,protože ten vtip není přesný. Mělo by být
" a proč druhý? Protože ty jsi tak blbej,že bys skončil AŽ druhej,že bys ani tohle nevyhrál"

anonym

Já bych to pojala spíš jako kameňák, protože intelekt není totéž, co moudrost.

No jo, tak už to bývá, když se zrodil syn intelektiuálně nadaný, moudrému otci prakticky bez jakéhokoliv vzdělání – tomu se říká rovnováha „and justice for all“.

Kepler

Jistě že tam logika je: na prvním by byl ten nejhloupější!

Martinuss

Já myslim že na konci mělo být:
Otec: Protože jsi hloupý že ani první být neumíš