Džanička

Je v tom rozdíl?

Je kosatka a orca to samé nebo je v nich nějaký rozdíl.A jaký.

Nejlepší odpověď
kenyrts

Kosatka dravá.
Kosatka dravá (Orcinus orca), známá také jako velryba zabiják, je největším zástupcem čeledi delfínovití. Je všestranným predátorem stojícím na vrcholu mořského potravního řetězce, požírá ryby, želvy, ptáky, tuleně, žraloky a také jiné kytovce.

Jméno „Orca“ dali tomuto savci již staří římané, kteří ho odvodili od řeckého slova ὄρυξ, které se všeobecně přisuzuje velrybám, velkým rybám nebo mořským příšerám. Přídavné jméno Orcino zase znamená démon pocházející z pekla: Orco byl pro Římany bůh podzemí.

Další odpovědi
Zuzik

Žádný rozdíl v tom není. Orca se řekne anglicky