Kelt

Je v těchto větách slovo „člověk“, resp. „lidé“, použito správně?

  1. Vědci našli hrob válečníka z doby před více než 4 000 lety. Tak se tehdy pohřbívalo. Toto zbylo z toho člověka.
  2. Jana počala, vznikal v ní nový život, rodil se nový člověk.
  3. Toto přece nemohl udělat člověk. (pohled na zničený dům apod).

Nejlepší odpověď
annas

Opět je třeba si uvědomit, jaký je význam slova člověk.

Přečtěte si odkaz a uvidíte z významů, že se podst. jméno člověk hodí do vašich vět.

  1. člověk jako živá bytost, válečník … to zbylo z válečníka, tedy z něho.
  2. člověk jako někdo, kdokoliv
  3. stejně jako 2 – blíže neurčená osoba.

http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=%C4%8Dlov%C4%9Bk&Hle­dej=Hledej

Další odpovědi
mokrygorky

A co jiného by tam mělo být?
U 1 bych dal jen: Toto z něj zbylo

ivzez

Slovo člověk je všude použito správně,
ale v druhé větě je chybně použito sloveso rodit.
Člověk se rodí až v době porodu.

Vím, že je to myšleno obrazně,
přesto mi tam sloveso rodit se „nesedí“…