hippeace

Je v ruštine něco jako hy,chy,ky,ry,­dy,ty,ny a ži,či,ši,ři,t­i,ji,di,ti,ni?

potrebuji vědět za kterými písmeny moho stoprocentne napsat y a nebo i

Nejlepší odpověď
annas

Přehled pravopisných pravidel najdete v odkazu
http://www.kj­.fme.vutbr.cz/stu­dopory/RU/gram­mar/gramatika­.pdf

  1. Po ž, š, č, šč – se píše vždy měkké i
  2. po g, k, ch – měkké i
  3. po c v ruských koncovkách a příponách – y, ve slovech cizího původu a příponách – i.

Příklady najdete na citované stránce.

Další odpovědi
quentos

tolik stoprocentně tvrdých a stoprocentně měkkých souhlásek jako my v ruštině nemají. Po G je v ní však vždycky měkké (i u cizích slov jako gymnasta, gynekologie – v ruštině „gimnast“, „ginekologija“). H, jak známo, nemají vůbec, tudíž nebude ani „hy“

Všeho všudy jsem se tedy dopátral jedné jediné stoprocentně měkké souhlásky ;{)>