Je v rakousku pri lyzovani povinna helma? Je to vekove rozdelene?

Odpovědi
Pájo

Přestože to není v Rakousku povinné, je doporučeno nosit lyžařské hlemy. Povinnost ochranné helmy platí pro děti do 15 let.

Povinnost dětí do 15 let nosit ochrannou přilbu platí v následujících rakouských spolkových zemích:

v Dolním Rakousku
ve Štýrsku
v Horním Rakousku
v Salcbursku
v Korutanech
v Burgenlandu
a ve Vídni

Ve spolkových zemích Tyrolsko a Vorarlbersko neupravuje používání ochranné přilby při zimních sportech žádný zákonný předpis. Ve Vorarlbersku je nošení přilby pouze doporučeno.
Bližší informace naleznete zde:

http://www.au­stria.info/cz/zi­ma-v-rakousku/deti-bezpecnejsi-na-rakouskych-sjezdovkach-1377445.html

I dle doporučení Horské služby ČR by měla být helma samozřejmou součástí vybavení každého lyžaře, cyklisty i lezce ať už v horském či skalním terénu.

V Itálii je povinnost nosit lyžařskou helmu pro děti do 14 let uzákoněna.

Pročíst si můžete i pravidla Světové lyžařské federace (FIS) pro chování lyžařů a snowboardistů na lyžařských tratích:
http://www.czech-ski.com/userfi­les/zakladni-lyzovani/file/pra­vidlafis.pdf