Je v ráji nějaký řád? Kromě den, noc, teplo, zima, hlad, žízeň?

Doplňuji:
Děkuji vám za pravdivé odpovědi, tak jak je to opravdu v ráji. Zajímalo by mě odkud to víte, jestli nejste marci1, celie, briketka10 dětmi ráje:-) Jako dík vám a ostatním posílám relaxaci z mého alba spojenou s Vašimi povzbuzujícími větami.
http://uloz.to/x2hPYj­jS/raj-mp3
http://uloz.to/xcMdGqqP­/raj-ogg

Nejlepší odpověď
briketka10

v ráji jsem nebyla ??
mám ten svůj jen doma, ale bez řádu :)
dělám si co chci najím, napiju se kdy
chci, zimu tu nemám ..
s tím dnem a nocí to je horší, ale dá se
to vyřešit závěsy a světly :)

Další odpovědi
Damiana

Ráj (i peklo) si vymysleli lidé. Takže opět – co člověk, to názor. Nebo přání.:-)
Doplňuji:
Nebo si zkus udělat výlet…:-)
(Btw. V Karviné mysleli na všechno, neboť vedlejší část se jmenuje Mizerov.:-)
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/R%C3%A1j_­(Karvin%C3%A1)

http://www.sdru­zenipeklo.eu/

annas

Podle bible se ráj nachází v nebi, peklo někdo v hluboko v zemi… Jenže se domnívám, že ve skutečnosti víc převládá peklo, že dominuje zlo, které je spojené s peklem .. vždyť synonymem pro ně je nespravedlnost, zlo, krutost, závist, nenávist ......Vytvářejí si je lidé sami …

Jinak pro každého je ráj pojem rozdílný. např. něco vysněného, krásného, jindy reálného – tam, kde je člověk spokojený.

Ale domnívám se, že člověk, který je zklamaný peklem, tedy zlým světem, se uzavírá do sebe a nachází ráj ve svém srdci. Věří, že všechno vyřeší, najde vnitřní klid, nebude vnímat rozdíly mezi dnem a nocí, teplem a zimou… jen se posílní, aby ho hlad a žízeň z toho ráje plného štěstí nevyhnaly… Ráj nezáleží na uvedených faktorech …

Pro někoho stav trvalý, jiný hledá celý život, ale nenajde …

pl4toon

Šmarjáá jestli se tam neděje nic špatného, jak se tam může dít něco dobrého? Radši tam nechci, tam musí být hrozná nuda >:-)

led

Raj ako niečo, čo si človek predstavuje ako miesto, kam sa odoberie po svojej smrti, je univerzálne zariadenie v ktorom sa mu splnia jeho sny.
Tak, ako každá iná organizácia, má svoj „domáci poriadok“, zverejnený Najvyšším v jeho svätej knihe, ktorá sa v každom vierovyznaní volá inak u kresťanov Biblia, u muslimov Korán, atakďalej…
Kto po smrti pri príchode do „Večného života“ nespĺňa podmienky po vstupe na Recepciu, odchádza do
1 – čakárne, očistci, kým jeho ďalšie skutky (po smrti?) mu umožnia vojsť znova na recepciu s možnosťou pridelenia vstupného Víza do Raja.
2 – do Večného Zatratenia, Pekla, zariadenia, kde bude večne trpieť a oplakávať svoje činy nezlučiteľné s Božími zákonmi.
Podľa informácie Božieho Hovorcu:
aj v Raji treba dodržiavať domáci poriadok,
tí čo ho nebudú dodržiavať, budú po napomenutí vyhostení do láskavých rúk pracovníkov Večného zatratenia.
Čo sa týka bezvercov, ich situácia súčasná i budúca, sa rieši na zasadaniach EU a iných podobne ´dobročinných´ organizácií.

celie

V ráji mají být všichni štastní a nejsou tam zlí lidé,tak tam řád určitě nebude.

marci1

V ráji žádný řád není, protože tam není čas, neděje se tam nic špatného, žádné lhaní, krádeže, vraždy, války.Prostě žádné hříchy. Lidé tam dělají jen dobré skutky, všichni se mají rádi, jsou na sebe hodní, milí, pomáhají si a proto nepotřebují žádný řád.Mají jen dobré vlastnosti a kde nejsou ty zlé, nemusí být řád. Je to prostě ráj

Kajdamajda

No ráj = žádná pravidla :) takže ne…já ten svůj mám u sebe doma :) a tu pravidla nejsou

anonym

http://uloz.to/xhVZMi­eW/raj-mp4

marci1

V ráji není ani zlo ani dobro(v tom smyslu, jak je chápeme dnes ). Je tam prostě stav, který byl před tím, než lidé okusili ovoce ze zakázaného stromu poznání, prostě stav naprosté harmonie a pohody. Stav bez všeho špatného a pro nás dnes asi spíše nepochopitelného rajského bytí.Prostě si nedovedeme dnes představit ( i když většina z nás by to chtěla ), že by existoval svět bez zla.Ale je hezké si to představovat.

anonym

Lidé si často pletou ovoce ze dvou rozdílných stromů. Nebýt veškerého technického pokroku, neustálého počítání, pojmenovávání všeho, závisti a otročení ostatních by mohl ráj pokračovat. Škoda že už na to nemůže odpovědět pan Werich.