Bruneta84

Je v pořádku, že pronajímatel za 5 let bydlení neuhradí ani jedinou opravu a rekonstrukci?

Plastová okna, kuchyňská linka, sporák, nová podlaha jsou to věci, které by si měl nájemník hradit sám, nebo má nárok i na nějakou dotaci?

Odpovědi
Drap

Vše záleží na uzavřené smlouvě. Žádná taková dotace neni. Kdo a proč by měl dotovat nájemníka?

Mravenec

Drap mě předběhl. Nicméně se připojuji, je dost nepravděpodobné, že by se pronajímatel ve smlouvě zavazoval k provádění oprav.

Dochy

Nejsem si jist jaká je aktuální zákonná úprava. V každém případě nevidím důvod proč by měl cokoli platit pronajímatel, pokud to není uvedneo někde ve smlouvě. Dřéve pokud se stray nedohodli jinak, platilo že nájemce platí drobné opravy do výše cca 2000kč, majitel dražší-větší. (samozřejmě pokud je nezpůsobil nájemce úmyslně nebo hrubou nedbalostí apod…)